13 najdroższych produktów spożywczych, na które mogą sobie pozwolić tylko nieliczni

Chociaż ceny niektórych produktów mają naprawdę sporą rozpiętość to w tych przypadkach po poznaniu kwoty naprawdę opadnie Ci szczęka. Od razu apetyt maleje 🙂

#1 Black Ivory Coffee

Kopi Luwak znają już chyba wszyscy. Ale czy kojarzysz Black Ivory Coffee? Tę kawę robi się w podobny sposób, jednak wykorzystuje się do tego układ trawienny…słoni. Kawa składa się wyłącznie z ziaren arabiki. Cały proces trawienia trwa od 15 do 70 godzin. Ile kosztuje taka kawa? Nawet 1100$, czyli ponad 4000 zł za kilogram.

źródło: Pinterest

#2 Czarny arbuz Densuke

Uprawiany jest tylko w północnej części japońskiej wyspy Hokkaido. Jego plony nie są obfite: w czasie pierwszego zbioru uzyskuje się zwykle jedynie 65 sztuk. Można je kupić za ok. 15-190 euro. Jednak na aukcjach wyjątkowe, kilkukilogramowe okazy osiągają cenę nawet 22 000 zł.

źródło: delish.com

#3 Wołowina Wagu

Ponownie wracamy do Japonii, tym razem po najdroższą wołowinę. Krowy, które są na nią hodowane, wiodą prawdziwie sielskie życie: mają masaże, piją piwo, słuchają relaksacyjnej muzyki i jedzą najlepszej jakości pasze. Cena za kilogram? Od 500 do 1500 zł.

źródło: dartagnan.com

#4 Grzyby Matsutake

Rosną one jedynie pod sosną japońską, więc naprawdę trudno je znaleźć. Kilogram tego przysmaku kosztuje 600$. Chyba jednak zostanę przy naszych polskich borowikach 🙂

źródło: mushroomsite.com

#5 Kawior Almas

Najdroższy kawior świata, który składa się z ikr pozyskiwanej od białego jesiotra. Stuletniego białego jesiotra. Zapakowany jest w puszki z 24-karatowego złota. Cena: 25 000 dolarów za kilogram. Luksus trochę kosztuje.

źródło: urbanspoon.com

#6 Czarny kurczak Ayam Cemani

Hoduję się go jedynie w Indonezji, a pisklę kosztuje ok. 200$. Poza krajem cena ta rośnie ponad dziesięciokrotnie. Rasa ta zawiera gen, który sprawia, że są ciemniejsze od zwykłych ptaków.

źródło: Pinterest

#7 Białe trufle

Wysoka cena tych trufli wynika z bardzo specyficznych warunków wzrostu, jakich potrzebują, a także ze specjalnych metod ich zbierania i konserwowania.
W Europie 1 kg białych trufli kosztuje około 2000 euro.

źródło: gourmet.lovetoknow.com

#8 Szynka iberyjska

Hamon Iberico de Bellota to popularna, hiszpańska szynka. Świnie,z których jest pozyskiwana, karmione są wyłącznie żołędziami. 320$ za kilogram może odstraszyć zwykłych śmiertelników, ale podczas wycieczki do Hiszpanii możesz spróbować kilka cienkich plasterków już za 15$

źródło: costablog.com

#9 Ser z łosia

Jednym z najdroższych serów na świecie jest ser z łosia, który jest produkowany tylko w jednym miejscu: na farmie Moose House w Szwecji. Do jego produkcji potrzebne jest oczywiście…mleko łosia. Kosztuje około 1000 euro za kilogram i jest produkowany w bardzo ograniczonych ilościach.

źródło: Pinterest

#10 Szafran

Zbierany i przetwarzany ręcznie, rośnie jedynie kilka dni w roku. Jest naprawdę ekskluzywną przyprawą, której cena za kilogram zaczyna się od 14 000 zł.

źródło: thekitchn.com

#11 Zupa z jaskółczego gniazda

Gniazdo jaskółek jest wytworzone w większości z ich śliny, a znaleźć je można w naprawdę ekstremalnych miejscach: na wysokich skarpach i skałach. Chociaż amatorów takiej zupy, której cena osiąga ok 3000$ za kg, nie brakuje, to my chyba jednak podziękujemy.

źródło: allthatsinteresting

#12 Melon Yubari

Lubisz melony? Nic dziwnego, są to wspaniałe owoce, które przynoszą spore orzeźwienie w trakcie upałów. Jeśli chcesz zaszaleć- kup melona Yubari. Rosną one jedynie na wyspie Hokkaido, na glebie wulkanicznej, przez co są dość rzadkie. Jednego takiego melona sprzedano kiedyś za ponad 22 000$, chociaż obecnie cena spadła do zaledwie….12 000$.

źródło: batangastoday.com

#13 Rzymskie winogrono rubinowe

I chociaż z Rzymem ma niewiele wspólnego, bo hodowane jest (bez zaskoczenia) w Japonii to cena jest po prostu zaporowa. Cena jednej takiej paczki winogron dochodzi do 11 000$.
Ale dla pocieszenia powiemy, że możesz kupić paczkę nasion za ok. 11 zł. Jeśli uważasz się za fantastycznego ogrodnika to podejmij wyzwanie. Wyhodowanie tych winogron w naszym klimacie jest podobno ekstremalnie trudne, ale my trzymamy za Ciebie kciuki!

źródło: ebay.com

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×