Wirtualna Polska

15 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie butelek po winie. Przydadzą się w kuchni i jadalni!

15 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie butelek po winie. Przydadzą się w kuchni i jadalni!

Jesteś fanem wina? Albo po prostu szklane butelki w Twoim mieszkaniu regularnie zapełniają kosz na śmieci? Zanim je wyrzucisz zobacz, jak możesz wykorzystać je ponownie!

Wirtualna Polska

#1 Pojemnik na płyn do mycia naczyń

Butelka po oliwie? A może po winie? Umyj je dokładnie, dołóż dyspozytor (pompkę albo lejek do oliwy). Może uda Ci się gdzieś dorwać ozdobne naklejki?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
źródło: treehugger
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Oświetlenie kuchennej wyspy

Jeśli masz w sobie smykałkę do majsterkowania spróbuj zrobić taką lampę z butelek po winie. Będzie ciekawą ozdobą Twojej kuchni!

źródło: homecrux
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Samopodlewające się zioła

Komu nigdy nie uschnęły zioła w kuchni? Przyznaję, sama czasami mam z tym problem, a wyschnięta mięta w doniczce już nie jest przydatna. Musisz przeciąć butelkę na dwie części i wypełnić drugą ziemią i nitkami, które posłużą Ci jako nośnik wody. Dolna część pełni funkcję zbiornika na wodę.
I w ten sposób nawet podczas Twojego wyjazdu na urlop rośliny będą miały szansę na przetrwanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
źródło: homecrux

#4 Karmnik dla ptaków

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bez obaw, nie będziemy upić ptaków winem 🙂 W dolnej części butelki wywierć otwór, zamontuj stary talerzyk lub podstawkę i napełnij karmnik ziarnem. Powieś sprzęt na gałęzi lub drzewie. Przyznaję, wymaga to trochę umiejętności manualnych, ale jeśli lubisz DIY to spróbuj!

źródło: homecrux
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Wazonik na kwiaty z ogrodu

Latem nasz ogród kusi bogactwem kolorów, a kwiaty stanowią wspaniałą dekorację stołów. Chwyć za farbę i odpicuj trochę kolor swoich butelek tak, żeby pasowały do ferii barw z Twojego ogrody. Efekt? Po prostu WOW!

źródło: treehugger

#6 Paleta przekąsek

Trochę cięcia, kleju i precyzji i ze starych butelek po winie wykonasz nastrojowy stojak na przekąski. Wypełnij je później paluszkami Grissini, orzeszkami lub innymi przysmakami i ciesz się własnoręcznie przygotowanym sprzętem.

źródło: de.dawanda

#7 Kieliszek do wina

Kieliszek do wina z butelki po winie- prawie jak krąg życia. A naczyń do serwowania wina nigdy nie jest za dużo.

źródło: asnovidades

#8 Idealny zestaw przekąsek

Trochę pracy, garść przekąsek i efekt murowany.

#9 Butelkowe makramy

Makramy są teraz niezwykle modne. I nic w tym dziwnego- stanowią fantastyczną ozdobę każdego pomieszczenia. Jeśli połączysz je z butelkami po winie i kwiatami zyskasz fantastyczną ozdobę swojej kuchni.

źródło: etsy

#10 Wazon i patera

Kwiaty i słodycze to połączenie idealne, prawda? A jeśli dorzucimy do tego butelki po winie to otrzymamy praktyczny gadżet DIY.

źródło: hometalk

#11 Kryjówka na cukierki

Nie dość,że kolorowe drażetki prezentują się naprawdę ładnie to na dodatek unikniesz rozrywania opakowania i rozsypywania cennych łakoci po kuchennym blacie.

źródło: protoolguide

#12 Słodki prezent

Kto z nas nie marzyłby o taki ananasie?

źródło: cosmopolitan

#13 Aromatyzowanie oliwy

Do butelki wlej oliwę z oliwek i włóż ostre papryczki. Kiedy tylko oliwa złapie trochę ostrości będzie świetnym dodatkiem do większości dań.

źródło: martha steward

#14 Wazonów nigdy dość

Chyba w każdym mieszkaniu wazonów nigdy nie jest za dużo. Dzięki butelkom po winie i kwiatom uzyskasz piękną dekorację stołu.

źródło: DIY projects

#15 Przechowywanie sypkich produktów

Puste butelki po winie będą świetnym miejscem do przechowywania sypkich produktów jak kasze czy też soczewica. Unikniesz bałaganu, a i wygląda to naprawdę estetycznie.

źródło: kaartist

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×