Wirtualna Polska

7 mało znanych zastosowań fusów po kawie. Wyrzucanie ich do śmieci to głupota!

7 mało znanych zastosowań fusów po kawie. Wyrzucanie ich do śmieci to głupota!

Miłośników kawy na pewno nie brakuje! Budzi nas do życia, uprzyjemnia poranki. Według naukowców miłośnicy kawą mogą mieć mniejsze ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i Alzheimera. Poza tym, że kawę możesz po prostu zaparzyć i wypić, to ma ona również szereg innych zastosowań.

Wirtualna Polska

#1 Ochrona przed szkodnikami

Kawa zawiera diterpeny, które mogą być toksyczne dla owadów. Możesz używać fusów do odstraszania komarów, muszek owocówek, chrząszczy i innych szkodników. Po prostu rozsyp fusy w pobliżu miejsca, gdzie relaksujecie się w ogrodzie lub postaw tam filiżankę wypełnioną fusami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Z pomocą fusów możesz też zabezpieczyć rośliny w swoim ogrodzie. Rozsyp je na ziemię wokół roślin. Odstraszysz w ten sposób ślimaki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
chowhound.com

#2 Cięte kwiaty będą dłużej świeże

Imieniny, urodziny, rocznica- każda okazja jest dobra, żeby przynieść do domu świeże kwiaty. Zapomniałeś jednak kupić do nich odżywkę?
Rozcieńcz kawę i wlej ją do wazonu. Azot, magnez i potas w parzonej kawie sprawi, że roślina będzie dłużej stała.
Nie wlewaj tam jednak skoncentrowanej kawy, może być po prostu za kwaśna!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
cutflowers.net.au

#3 Idealnie miękkie mięso

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na 2 godziny przed gotowaniem natrzyj kawałek mięsa fusami. Kwas zawarty w kawie sprawi, że mięso będzie miało jeszcze bardziej delikatną i miękką konsystencję.

ny times
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Pasta do czyszczenia garnków i patelni

Faktura zmielonej kawy sprawia, że świetnie nadają się do szorowania trudnych do doczyszczenia garnków i patelni.
Po prostu na gąbkę nałóż fusy i umyj naczynia jak zawsze. Tylko upewnij się, że dobrze je później wypłukałeś.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
treescoffee

#5 Skuteczny sposób na nieprzyjemne zapachy

I to z wielu różnych miejsc! Możesz umieścić miskę fusów w lodówce lub zamrażarce, aby zneutralizować zapach zepsutej lub po prosty nieprzyjemnie pachnącej żywności. Trzymaj je w pojemniku przy zlewie i używaj do szorowania rąk po krojeniu cebuli lub czosnku

Możesz również wypełnić stare skarpetki lub rajstopy fusami z kawy i związać je, aby zrobić przenośne odświeżacze powietrza. Włóż je do butów, torby na siłownię, szuflady w sypialni i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest odświeżenie.

wikihow.com

#6 Usuń zadrapania z mebli

Po prostu wymieszaj zużyte fusy z kawy, 1/4 szklanki ciepłej wody i 1/4 szklanki octu, aby stworzyć przydatną plamę, która w naturalny sposób usuwa zadrapania. Wstrząśnij miksturą i odstaw na co najmniej godzinę przed użyciem. Wcieraj w zadrapania, nakładając tak często, jak potrzeba.

thisoldhouse.com

#7 Pieczenie tart

Upieczenie tarty w piekarniku wymaga położenia na nich pewnego obciążenia. Niektórzy używają specjalnych ciężarków, inni sięgają po fasolę, która później nadaje się już tylko do wyrzucenia. A gdyby tak sięgnąć po coś, co i tak nadaje się już do śmietnika?
Przykryj tartę folią aluminiową i wysyp na nią przesuszone fusy. I gotowe!

practicalselfreliance

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×