Wirtualna Polska

98-letnia Pani Jasia przekazała na aukcję przepis. Jest bezsprzecznie wyjątkowy

Przepis na WOŚP- Pyszności/ źródło: www.jaworzyna.net

Przepis na WOŚP- Pyszności/ źródło: www.jaworzyna.net

Pani Janina przekazała na aukcję WOŚP wyjątkowy przepis. W jej rodzinie gości od wielu lat, przyjechał prosto z Austrii. Wspaniały gest 98-latki.

Wirtualna Polska

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Na licytacje i aukcje trafiają przedmioty, których sprzedaż ma zasilić tegoroczną skarbonkę. Poza gwiazdami kina i celebrytami dary od serca przekazują również „zwykli” ludzie. Nie brakuje akcentów kulinarnych, które najbardziej przykuwają naszą uwagę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: kultowe ciasto Fale Dunaju krok po kroku

Wyjątkowy przepis na WOŚP

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Każda, nawet najmniejsza cegiełka potrafi zrobić dużą różnicę. Aukcje na WOŚP to nie tylko kilkuset tysięczne gadżety znanych sportowców czy inne atrakcje warte ogromne kwoty. Nawet te małe licytacje potrafią roztopić serca – w końcu składają się w jedną, wielką całość, która później realnie ratuje dzieci. Do grona wyjątkowych aukcji „zwykłych” ludzi z pewnością należy przedmiot wystawiony przez 98-letnią Janinę Szelewską, mieszkankę Milikowic. Kobieta przekazała unikatowy przepis na ciasto – „cwibak” (niem. Zwieback, czyli ciasto biszkoptowe).

Przepis przywiozła z Austrii, gdzie spędziła kilka lat swojej młodości. Ciasto towarzyszy nam od lat. Babcia, pomimo swojego wieku, nadal piecze je na wszystkie ważne uroczystości, dodając słodkości, na którą warto czekać, dlatego chcemy się nią z okazji WOŚP’owego finału podzielić!

– wyznaje poruszona wnuczka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Piękny gest

Pani Janina dała się poznać lokalnej społeczności jako osoba o wielkim sercu. W czasie pandemii wspierała działanie ochrony zdrowia, własnoręcznie szyjąc maseczki. W 2021 roku przekazała na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy własnoręcznie uszytą kopertę na chusteczki, fartuszek oraz kapcie. Zestaw został wylicytowany za 3500 zł. Co więcej, w 2022 roku do licytacji była własnoręcznie haftowana poduszka, której końcowa wartość osiągnęła ponad 5000 zł.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

https://www.instagram.com/p/Cm_1BDmIFvQ/

Co więcej, w tym roku do przepisu na ciasto dołączone były również kapcie oraz fartuszek, nazywany przez panią Janinę zapaską. Aukcja zakończyła się 25 stycznia o 14:48 kwotą 520 zł. Może w Twojej okolicy prowadzone są podobne aukcje? Podziel się nimi w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przepis na różowe pączki z nadzieniem kokosowym znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×