PoradyBadania pokazują, że kobiety, których mężczyźni gotują są bardziej zadowolone ze współżycia!

Badania pokazują, że kobiety, których mężczyźni gotują są bardziej zadowolone ze współżycia!

Badania pokazują, że kobiety, których mężczyźni gotują są bardziej zadowolone ze współżycia!
Ewa
30.07.2020 13:47

Chociaż w wielu restauracjach na kuchni rządzą mężczyźni to w naszych domach prym niepodzielnie wiodą kobiety. Widok gotującego faceta staje się jednak coraz bardziej pożądany i jednocześnie doceniany- w końcu mówi się, że przez żołądek do serca. Role się odwracają i to on musi tą drogą dotrzeć.

Powiedz mi jak gotujesz, a powiem Ci kim jesteś

Liczne badania socjologiczne i kulturoznawcze mówią, że mężczyźni gotują inaczej niż kobiety. Są bardziej oszczędni, częściej używają mięsa jako głównego składnika i unikają pieczenia. Są za to mistrzami grillowania i czerpią większą przyjemność z popisywania się. Często chcą bardzo zaimponować i zamienić przygotowanie posiłku w prawdziwe show. Nie ma w tym nic złego, często uatrakcyjnia to dodatkowo mężczyzn w oczach kobiet.

Kobiety doceniają wrażliwość

Czas zrzucić swoją twardą, męską skorupę. Gotowanie nadaje całej osobowości subtelność i rodzinnego ciepła. No i nie ma piękniejszego prezentu niż poświęcony czas i wysiłek w zadowolenie drugiej osoby. Chyba nie chcesz serwować na romantycznej randce pizzy z głębokiego mrozu? Wystarczy przygotować coś samemu, od serca, żeby zyskać w jej oczach.

Romantyczność to nie przeżytek

Człowiek, który potrafi gotować wyraża uczucia, których czasami nie potrafi ująć w słowa. Romantyczna kolacja jest bardzo czułym gestem, który potrafi dopełnić to, co chcemy powiedzieć. Jedna z firm produkujących sprzęt AGD przeprowadziła badanie, gdzie sprawdzała poziom neuroprzekaźników u kobiet i mężczyzn podczas gotowania.
7 na 10 kobiet ucieszyło się tak samo ze zrobionej przez mężczyzny porannej kawy jak z prezentu albo czułego uścisku. Widzisz, niewielkim kosztem można podarować naprawdę sporo uśmiechu!

Praca zespołowa

Wspólne gotowanie może być niesamowitą zabawą! Jednocześnie pozwala też rozwinąć swoje umiejętności pracy w zespole, bo przy takim pichceniu może być problem z wyłonieniem lidera :)
Związek to nie tylko wspaniała zabawa, ale także umiejętność kompromisów i praca nad nim. Wspólne gotowanie może umocnić więzi, rozwijać współpracę, a jednocześnie dostarczyć sporo frajdy.

"Nie umiem gotować"

Internet pełen jest prostych i smacznych przepisów. Znajdziesz tutaj instrukcje, które poprowadzą Cię krok po kroku i utrudnią popełnienie kuchennej gafy. Pamiętaj, że najbardziej liczą się chęci, zaangażowanie i poświęcony czas, nawet jeśli końcowy efekt nie jest idealny.

Blender atrakcyjniejszy niż wiertarka

W Australii zbadano 20 kobiet, które obserwowały mężczyzn podczas gotowania i prac warsztatowych. Dzięki podłączonym neuroprzekaźnikom sprawdzono na którą z czynności kobiety reagują najbardziej entuzjastyczne.
Nie, nie był to mężczyzna, który budował stół. Ani ten, który wiercił dziury w ścianie, żeby powiesić obrazy.
Kobiety największe podniecenie odczuwały patrząc na mężczyzn, który gotowali, piekli, miksowali.
Pary zgodnie przyznały, że miało to wpływ na ich życie seksualne!

Panowie... chyba nie musimy mówić Wam jak wykorzystać te badania ;)

Nie wstydź się o tym mówić

Jeśli też uważasz, że gotujący partner ma w sobie to coś: nie jesteś w tym osamotniony! Jeden z portali randkowych przeanalizował prawie 4 mln profili i jednogłośnie stwierdził: zarówno kobiety jak i mężczyźni są bardziej skłonni do nawiązania rozmowy z kimś, kto wspomina w swoim opisie o jedzeniu lub miłości do gotowania.

Podziel się ze mną

Dla ludzi dzielenie się jedzeniem wiąże się z postrzeganiem atrakcyjności i intymności. W badaniu z 2013 roku, opublikowanym w czasopiśmie Human Nature, TR Alley i współpracownicy pokazali grupie studentów uniwersytetu filmy przedstawiające pary jedzące kolację. Następnie badacze poprosili uczestników o ocenę wzajemnego przyciągania i intymności każdej pary. Uczniowie stwierdzili, że pary są bardziej atrakcyjne i intymne, kiedy karmiły się nawzajem lub dzieliły się jedzeniem.
Dzielenie się jedzeniem jest również ściśle powiązane z naszymi najwcześniejszymi i najgłębiej zakorzenionymi odczuciami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony.
Mówiąc prościej, ludzie są bardziej skłonni polubić ludzi, którzy dzielą się jedzeniem.
Czemu? Ponieważ dzielenie się i otrzymywanie jedzenia jest przyjemne.
A ci, którzy mówią, że uwielbiają gotować, komunikują się na poziomie emocjonalnym: „Lubię dbać o innych”. A przecież każdy marzy o tym, żeby być kochanym i bezpiecznym.

Panowie! Fartuchy w dłoń, przepis na blat, nastrojowa muzyka w głośniki i czas podbijać kobiece serca :)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także