Wirtualna Polska

Oto 10 argumentów, które przekonają Cię, że w kuchni nie może zabraknąć bambusowych akcesoriów

Oto 10 argumentów, które przekonają Cię, że w kuchni nie może zabraknąć bambusowych akcesoriów

Co musi znaleźć się w każdej kuchni? Akcesoria, dzięki którym przygotowujemy codziennie posiłki. Łopatki, łyżki, deska do krojenia, czy w końcu pojemniki w których przechowujemy żywność – tego typu elementów mogłabym wyliczać bez końca ?

Wirtualna Polska

Dziś jednak pragnę skupić się na czymś innym. Chcę podzielić się z Wami 10 zaletami gadżetów kuchennych wykonanych z bambusa, o których koniecznie musicie wiedzieć. No to zaczynamy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Trwałe i twarde

Unrecognizable teenagers camping and cooking. by Jozef Polc on 500px.com


To największe zalety tego typu akcesoriów kuchennych. Nie wiem czy wiecie, ale bambus jest aż 3 razy wytrzymalszy od drewna, dlatego też jest odporny na zarysowania, czy odkształcenia. I kolejny bonus – na bambusowej desce do krojenia nie tępią się noże.

#2 Odporne na wilgoć

Top view on health breakfast with fresh sliced kiwi, milk, oatmeal and honey. by Edalin Photography on 500px.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska


Pisząc o zaletach gadżetów kuchennych z bambusa, nie sposób nie wspomnieć o tym, że są one odporne na wilgoć i błyskawicznie schną.

#3 Włókna bambusowe nie pochłaniają zapachów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

A small girl with grandmother cooking at home. by Jozef Polc on 500px.com


To kolejna bardzo cenna zaleta, dzięki którym uwolnicie się od nieprzyjemnych woni. Przygotowywanie posiłków przy pomocy akcesoriów z bambusa będzie więc czystą przyjemnością ?

#4 Ich waga

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kitchehware with eggs by Alem Begic on 500px.com


Gadżety kuchenne wykonane z bambusa, nie dość, że są bardzo wytrzymałe, są lekkie w porównaniu z produktami wykonanymi z innych tworzyw.

#5 Są bezpieczne dla zdrowia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Knife with healthy food - vegetables, onion, salad, tomatoes, potato placed on a cutting board... by Paraschiv Alexandru on 500px.com


Bambus jest w 100% naturalny. Przy jego uprawie nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Ponadto, przy produkcji tego typu akcesoriów nie używa się zazwyczaj żadnych klejów.

#6 Łatwe w pielęgnowaniu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Man washing tools at sink in art studio by Caia Images on 500px.com


Kolejna zaleta bambusowych gadżetów? Nie musicie męczyć się i trudzić przy ich czyszczeniu. Wystarczy ciepła woda i płyn do mycia naczyń, aby dokładnie je wyczyścić.

#7 Odporne na wysokie temperatury


Bambusowi nie straszna jest zarówno wilgoć, jak i wysokie temperatury. Nie musicie więc obawiać się o swoje gadżety i serwować w nich ciepłe posiłki. A skoro już o nich mowa, przypominamy o naszej najnowszej książce „Pyszności na grilla” w której znajdziecie wiele ciekawych przepisów na pyszne dania. Co więcej, w zestawie możecie nabyć ją z przydatnymi i wielofunkcyjnymi szczypcami – wykonanymi oczywiście z bambusa ? Szczegółów szukajcie tutaj.

#8 Nie są drogie

Pennies by Andy Kirby on 500px.com


Akcesoria bambusowe nie dość, że są wytrzymałe nie są mega drogie. Jest to więc idealne połączenie, o którym warto pamiętać przy zakupach wyposażenia do kuchni ?

#9 Higieniczne rozwiązanie

Overhead View of Variety of Dairy Products on Cutting Board by Radius Images on 500px.com


Bambus sam broni się przed pasożytami, dzięki czemu produkty wykonane z tego tworzywa są bezpieczne pod względem higieny.

#10 Są przyjazne dla środowiska

Bamboo by Gabi Siebenhühner on 500px.com

I na sam koniec, bardzo ważna informacja dla osób, którym leży na sercu dobro naszej planety. Bambus jest przede wszystkim produktem naturalnym oraz biodegradowalnym. Co więcej, zbiory bambusa odbywają się znacznie częściej od zbiorów drewna.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×