Biedronka jednak nie otworzy sklepów w niedzielę. Nagły zwrot akcji

Biedronka - Pyszności; Foto: Canva.com

Ostatnio dużo mówiło się na temat Biedronki, która miała otworzyć sklepy w niedziele. Okazuje się jednak, że tak się nie stanie. Jest to wyjątkowo dobra wiadomość dla wszystkich pracowników dyskontu. Informacją podzielił się na swoim Facebooku Alfred Bujara. 

Skąd zmiana i dlaczego Biedronka porzuciła ten pomysł?

Otwieranie sklepów w niedzielę

Sklep – Pyszności; Foto: Pixabay.com

W ostatnim czasie głośno było o otwieraniu czytelni w znanych sieciach handlowych. Miało to na celu obejść zakaz handlu w niedzielę. Biedronka również chciała wykorzystać ten pomysł i działać przez 7 dni w tygodniu.

W związku z tym dyskont planował otworzyć sklepy w ubiegłą niedzielę 07.08. W konsekwencji oprócz zakupów, klienci mogliby również wypożyczać książki. Wystarczyłoby, że posiadają kartę Moja Biedronka. Jednak w ostatniej chwili plany Biedronki uległy zmianie.

Biedronka zmienia zdanie

Parę dni temu, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ ” Solidarność”, Alfred Bujara opublikował krótki filmik na Facebooku. Z nagrania wynika, że Biedronka zmieniła zdanie i nie otworzy sklepów w niedzielę.

Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Biedronka wycofuje się z pracy i z handlu w niedzielę. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą mogli dalej cieszyć się wolnymi niedzielami, o co zabiegali bardzo i również my jako związek Solidarność. – powiedział Alfred Bujara na opublikowanym nagraniu.

Paweł Jachowski, dziennikarz portalu Wiadomości Handlowe, zauważył, że w piątek Biedronka zaktualizowała listę sklepów w aplikacji – podała godziny otwarcia w niedzielę. Następnie jeszcze tego samego dnia, po paru godzinach dokonała ponownej aktualizacji. Sklepy zostały oznaczone jako nieczynne w niedzielę. 

Przyszłe plany Biedronki

przyszłe plany Biedronki

Sklep – Pyszności; Foto: Canva.com

W ubiegłą niedzielę wszystkie sklepy Biedronki pozostały zamknięte. Jednak nadal nie jest pewne, jak ta sprawa rozwinie się w przyszłości. Wiele osób opowiada się za tym, aby dyskont nie otwierał sklepów w niedzielę. Uważają, że pomysł otwierania czytelni w sklepach, to nieczyste zagranie ze strony sieci handlowych.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekankę z zupek chińskich krok po kroku. Danie jest wyjątkowo pyszne i szybkie w przygotowaniu.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×