Wirtualna Polska

Biedronka zamienia się w placówkę medyczną. Kolejny sposób na obejście zakazu handlu

Biedronka zamienia się w placówkę medyczną. Kolejny sposób na obejście zakazu handlu

Od kilku lat stopniowo zakaz handlu jest zaostrzany. Na początku sklepy zamknięte były sklepy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Stopniowo wprowadzane regulacje coraz bardziej ograniczały możliwość handlu. Obecnie sklepy mogą otworzyć się tylko w kilka niedziel w roku. Coraz więcej miejsc szuka sposobu na to, jak obejść niewygodny zakaz i zachęcić klientów do zakupów. Sieć sklepów Biedronka wpadła na dość niecodzienny pomysł.

Wirtualna Polska

Biedronka- Pyszności/ materiały prasowe

Biedronka zamienia się w placówkę medyczną

Pogłoski na temat zmian w znanej sieci supermarketów krążą wśród pracowników już od miesiąca. Sytuacja stała się poważniejsze, gdy pracownicy dostali grafiki pracy na lipiec oraz sierpień. Wielu z nich zaskoczyło się tym, że pracować będą musieli w niedziele niehandlowe. Na grupach i forach dla pracowników natychmiastowo zawrzało- wiele osób nie została nawet wcześniej poinformowana o nadchodzących zmianach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pracownicy zaczęli uchylać rąbka tajemnicy, jak to możliwe, że w niedziele można będzie zrobić zakupy. „Głos Wielkopolski” podaje, że sposobem na obejście zakazu handlu w niedziele ma być przekształcenie sklepów w placówki medyczne.

Podobno w niektórych sklepach już zaczęły się jakieś zmiany – gdzieś postawiono jakiś pulpit, który miałby służyć za punkt recepcyjny czy coś w tym rodzaju

relacjonują pracownicy Biedronki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odpowiedź Biedronki?

Na ten moment informacje brzmią jak powielany nieco mit- ktoś znał kogoś, gdzieś przeczytał. W każdej plotce jest jednak ziarnko prawdy. Tym bardziej, że przedstawiciele biura prasowego Jeronimo Martins  zapytani o te informacje mieli przekazać, że nie potrafią określić, kiedy udzielą odpowiedzi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mówi się, że Biedronka wprowadzić może vouchery na teleporady lekarskie, aby spełnić wymagania i funkcjonować jako placówki medyczne. Inni sugerują, że do legalnego handlu w niedziele wystarczy asortyment, który jest już dostępny w Biedronce: leki bez recepty, plastry, maseczki czy środki do dezynfekcji rąk.

Biedronka

Biedronka – Pyszności: Foto. Stanislaw Bielski/REPORTER

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy niedziela handlowa w 2022 roku?

W 2022 roku sklepy działać będą mogły w 7 niedzieli w ciągu roku. Od 2020 roku dopuszcza się handel w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niedziele handlowe w 2022 roku:

  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×