Rekordowa cena kanapki drwala w McDonald’s, tak drogo jeszcze nie było. Nie każdy może sobie na nią pozwolić

Kanapka drwala

Kanapka drwala - Pyszności; Foto: Kadr z filmu na kanale YouTube MrKryha

Szokująca cena Drwala w McDonald’s. Popularna kanapka rekordowo podrożała. Za jeden zestaw możemy zapłacić niemal 40 zł. Tak drogo jeszcze nie było.

Kiedy Drwal w McDonald’s?

Drwal to kanapka, która śmiało zasłużyła na miano kultowej. Już od 23 listopada 2022 wraca do oferty sieci McDonald’s. Tym razem można będzie kupić ją w wersji klasycznej, pikantnej, z kurczakiem, podwójnej i z żurawiną. Od zakupu odstraszyć może jedynie cena- w tym roku rekordowo poszybowała w górę. W ciągu roku Drwal podrożał średnio o 45%.

Zobacz również: jak zrobić burgera Drwala w wersji wege?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iwona Lauterwald (@u_bambosza)

Jaka cena Drwala w 2022?

W zależności od rodzaju kanapka bez dodatków kosztuje od 24,99 za wersję klasyczną lub z kurczakiem, przez 26,40 zł za Drwala z żurawiną, na 29,90 zł za podwójną kanapkę kończąc. Jeśli chcemy dołożyć do tego frytki oraz napój, to za ceny za zestaw śmiało przekraczają 30 zł. Najdroższą opcją jest wybranie zestawu powiększonego z podwójnym Drwalem- zapłacimy za to niemal 40 zł.

Rekordowa podwyżka cen

Chociaż kultową kanapkę należy rozpatrywać w ramach małej przyjemności, a nie podstawy naszej diety, to ceny zdecydowanie zwalają z nóg. W podobnym przedziale cenowym można dostać już burgery z dobrych, lokalnych burgerowni. Za Drwalem idzie jednak ogromny marketing, który opiera się na niedostępności- kanapka jest limitowana, dostępna tylko przez krótki okres. Corocznie pod lokalami McDonald’s w całej Polsce ustawiają się ogromne kolejki, a do „drive-thru” prowadziły nawet kilku kilometrowe korki. Mimo wysokiej ceny, chętnych z pewnością nie zabraknie.

Cena Drwala- Pyszności/ źródło: McDonalds

Cena Drwala- Pyszności/ źródło: McDonald’s

To jest mój najgorszy czas w pracy. Nigdy nie widziałam takiego ruchu jak wtedy, gdy do menu wkracza Drwal. Na zmianie jest wtedy więcej osób, a i tak ledwie wyrabiamy. Po prostu szaleństwo- opowiada nam Marcelina, pracownica jednej z restauracji McDonald’s w Trójmieście

Zobacz również:

Jak podaje „The Poland News”, ceny mają się różnić w zależności od restauracji. Jedno jest pewne: będzie drożej.

Przepis na kanapkę Drwala znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×