Ekonomista spojrzał na cenę mleka i od razu chwycił za aparat. Takiego absurdu jeszcze nie widzieliśmy

Wysokie ceny w sklepach już przestają nas zaskakiwać, a drożyzna nie przestaje odpuszczać. Podstawowe produkty zaczynają drożeć. Ostatnio zauważyliśmy to na podstawie cen cukru, teraz w górę idzie cena mleka. Jeden z głównych ekonomistów, który często zamieszcza post na Twitterze, zwrócił uwagę na ceny mleka w popularnych sieciach handlowych. Mleko jest już droższe nawet od soku pomarańczowego!

Czy możemy się spodziewać jeszcze większych cen? Rafał Mundry specjalista w dziedzinie polityki pieniężnej i budżetowej postanowił wybrać się w ostatnim czasie do sklepu. Padło na biedronkę i w social mediach opublikował swoją opinię na temat aktualnych cen. Zaskoczyła go kolejna podwyżka. Za litrowy karton mleka zapłacimy 3,49 zł, na sok o tej samej pojemności wydamy 3,32 zł. 

Absurdalne ceny mleka – Pyszności; Foto: Screen z twitter.com/RafalMundry

Mleko nowym synonimem luksusu? Ceny mleka przebiły ceny soku pomarańczowego- wspomina Mundury, dodając zdjęcia cen litrowych opakowań mleka i soku pomarańczowego ze sklepu sieci biedronka.

Co mówią dane GUS ?

Główny urząd danych statystycznych przedstawił w swoich danych, że za 100 litrów mleka w sierpniu tego roku w skupie trzeba było zapłacić 238,97 zł. Jest to o 2,3% więcej, niż w lipcu. Natomiast w skali roku to ponad 58%. Jak sytuacja wygląda w sklepach? Cena mleka w rok wzrosła o 28%, a cena soków o 4,9%.

Ekonomista nie ukrywa swojego zdziwienia i dzieli się swoimi odczuciami:

Zaskoczyła mnie ta nagła (kolejna) podwyżka cen mleka. A jak drożeje mleko to za kilkanaście dni, kilka tygodni (zależy od czasu cyklu produkcyjnego) będzie można zauważyć wzrost cen serów, twarogów, jogurtów, masła-ostrzega Rafał Mundury.

Absurdalna cena mleka -Pyszności; Foto: Canva

Jak odnoszą się do tego obserwatorzy Rafała?

Sprawdziliśmy komentarze, które pojawiły się pod postem, który zamieścił ekonomista. Na pewno nie będą one zaskoczeniem.

„Mleko bardzo mocno poszło w górę. A jeszcze rok temu dość często była okazja na zakup poniżej 2. złotych” – zauważa jedna z obserwatorek w komentarzach pod postem Mundrego.

„Mleko bardzo mocno poszło w górę. A jeszcze rok temu dość często była okazja na zakup poniżej 2 złotych…” – dodaje inny komentujący na Twitterze.

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, to proponujemy przepis na mielone z dodatkiem chałki:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×