Za ile kupimy pączki na Tłusty Czwartek 2022? Gdzie najtaniej? Ceny w marketach Lidl, Biedronka, Auchan, Żabka, Netto, Carrefour. Gdzie najtaniej?

Gdzie kupić najtańsze pączki na Tłusty Czwartek? Ile kosztują w marketach? Który ma najniższe ceny? Jednego z najbardziej wyczekiwanych świąt nie można wyobrazić sobie bez pączków.

Pączki na Tłusty Czwartek – gdzie najtaniej?

Oferty sklepów na Tłusty Czwartek obfitują w różne smaki, kształty i formy pączków. Nic w tym dziwnego, bo tego dnia Polacy zjadają nawet 100 milionów tych słodkości. Na jednego Polaka przypada 2,5 pączka, chociaż niektórzy idą po rekord i nie ograniczają się do tej ilości.

Tłusty Czwartek przypada w ostatnim dniu karnawału, czyli w tym roku 24 lutego. Tradycja nakazuje, żeby tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka- ma to zapewnić szczęście i dobrobyt.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez GfK, blisko 95 proc. Polaków nie ukrywa, że z przyjemnością zje tego dnia co najmniej jednego pączka. Czasami warto odejść od swojej diety i skusić się na coś pysznego!

Gdzie tanio kupić pączki na Tłusty Czwartek?

Największe supermarkety przygotowały specjalne oferty na Tłusty Czwartek. Biedronka, Lidl czy Auchan cały rok mają je w swoim asortymencie, jednak w ten dzień można liczyć na specjalne oferty i okazyjne ceny.

W tym roku ceny pączków w supermarketach zaczynają się już od kilkunastu groszy za sztukę. To, ile za nie musimy zapłacić, zależy od kilku czynników, takich jak waga, nadzienie, dekoracja i liczba zakupionych sztuk.

Ile kosztują pączki w Aldim, Lidlu, Biedronce, Netto i innych marketach?

Najtańsze pączki w marketach. Ile kosztują w poszczególnych sklepach? W sieci sklepów Auchan za najprostszego pączka z powidłami śliwkowymi zapłacimy tylko 0,82 zł przy zakupie 6 sztuk. Pączka z konfiturą z dzikiej róży w lukrze ze skórką pomarańczową kupimy za 1,39 zł, a z nadzieniem wiśniowym dekorowanym płatkami migdałowymi – za 2,49 zł. W Auchan możemy też skorzystać z promocji na donaty z cukrem – 0,99 zł, czwarta sztuka kosztuje tylko 1 gr.

Ceny pączków w Lidlu zaczynają się od 0,75 zł za pączka z wieloowocowym nadzieniem. Najdroższy jest pączek premium z nadzieniem wiśniowym i pistacjami – 3,80 zł. Jest też promocja 4+2 na zakup donutów.

W Biedronce ruszyła specjalna promocja przy zakupie 12 sztuk. Zapłacimy za tuzin pączków jedynie 3,49 zł!

W Netto pączka z lokalnej piekarni kupimy za 1,19 zł, a jak zdecydujemy się na zakup 12 pączków z nadzieniem wieloowocowym z pudrem, to za jeden zapłacimy jedynie 0,39 zł. Możemy też kupić różnego rodzaju donaty już od 0,94 zł za sztukę.
Carrefour i Aldi sprzedaje pączki po ok. 1,30 zł, w Żabce za pączka z lukrem zapłacimy tylko 1 zł.

Ile kosztuje pączek w cukierni?

Jeśli jednak chcesz postawić na pączka z dobrej cukierni, to cena będzie nawet 10 razy większa! Nie da się też ukryć, że skład takich pączków będzie lepszy niż tych z marketu. Za dobrego pączka trzeba zapłacić nawet 12 zł.

Ile będzie nas kosztował pączek robiony w domu, a ile zapłacimy za pączka z cukierni?

Z jednego kilograma mąki wyjdzie nam od 28 do 35 pączków. Można więc przyjąć, że jeden domowy pączek będzie nas kosztował 1 zł. Wysokie ceny w piekarniach biorą się z dodatkowych kosztów, jak prąd, gaz, transport czy też płace pracowników.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×