Ceny pączków zaskakują. U Magdy Gessler zapłacisz nawet 11 zł za sztukę. Dlaczego?

Tłusty Czwartek to bez wątpienia święto pączków. Każda cukiernia ma je w swojej ofercie. Ceny są zróżnicowane- od kilkudziesięciu groszy do kilkudziesięciu złotych.

W znanych cukierniach ceny są wysokie

Ciężko znaleźć w cukierni pączka, który kosztowałby mniej niż 3 zł. Jedną z cenowych rekordowych cen można zauważyć u Magdy Gessler. Jeden pączek kosztuje aż 11 zł! Skąd bierze się taka cena?

my_sweet_living

Lepiej stawiać na jakość

Wyprodukowanie pączka z dobrym składem trochę kosztuje. Dobry pączek ma w składzie jedynie mąkę, jajka, drożdże, cukier i mleko. Dodawanie sztucznych zamienników, np. jaj w proszku, konserwantów i wspomagaczy obniża cenę produkcji.
Dodatkowo, droższe pączki są często większe i bogatsze. Cena zależy również od… miejscowości.

u.fukiera

Zawsze możesz upiec je w domu

Średni koszt produkcji pączka w domu wynosi 1,30-1,70 zł i jest o kilka procent wyższy niż w zeszłym roku.
Skąd więc takie ceny w sklepach? Po pierwsze, podatek VAT. Po drugie- dodatkowy koszt produkcji, tj. wypłata dla pracowników. No i przede wszystkim: każdy chce na tym zarobić!
Szacuje się, że w Tłusty Czwartek Polacy zjedzą nawet 100 milionów pączków!

busko_zdroj_gmina_uzdrowiskowa

Coraz popularniejsze są też pączki wegańskie

Z roku na rok zaobserwować można wzrost zainteresowania dietą roślinną. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się wegańskie alternatywy pączków.
Wyprodukowanie ich jest droższe: wegańskie napoje roślinne kosztują więcej niż mleko, trzeba pominąć smażenie na smalcu i poszukać zamiennika jajek.

Skład tanich pączków czasami przeraża

Skoro wyprodukowanie jednego pączka przekracza 1 zł, to naturalnie nasuwa się pytanie: co jest w pączkach za kilkadziesiąt groszy?
Ich skład naprawdę przeraża! Po co pakować to wszystko do wnętrza?

organiccorner_foodstorebistro

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×