Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów. Będą lodowato zimne w dwie minuty

Przy fali upałów odpowiednie nawodnienie to podstawa. Ukojenie potrafi też przynieść zimny napój. Co zrobić, kiedy nie mamy go w lodówce? Zobacz genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów, który działa za każdym razem!

Ile wody pić latem?

Gdy za oknem temperatury biją rekordy, nasz organizm domaga się dodatkowej porcji płynów. Odpowiednie nawodnienie może nam uratować zdrowie, a nawet życie. Stan odwodnienia może być naprawdę niebezpieczny dla naszego organizmu. Na pytanie, ile wody wypijać latem nie ma jednej słusznej odpowiedzi.

Z badań wynika, że kobiety potrzebują nieco mniej wody niż mężczyźni. Zasada jest prosta- większy pije więcej. Wiele osób przyjmuje, że na 1 kg masy ciała powinniśmy wypijać 30 ml wody. Według zaleceń dietetyków dziecko powinno codziennie wypijać 100 ml wody na każdy z pierwszych dziesięciu kilogramów ciała, 50 ml na każdy z kolejnych dziesięciu i 20 ml na każdy kilogram powyżej 20 kg.

via GIPHY

Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów – użyj soli

Youtuber DaveHax zdradził patent na szybkie chłodzenie napojów. Do 1/3 wysokości miski nalej wodę i uzupełnij lodem. Dodaj kilka łyżek soli i zamieszaj. Włóż do środka napój i po minucie ponownie wymieszaj zawartość miski. Kiedy sól rozpuszcza się narusza strukturę krystaliczną lodu, za sprawą czego zaczyna stopniowo obniżać jego temperaturę. Oczywiście, napoje w małych butelkach lub puszkach ochłodzą się o wiele szybciej. Dzięki tej metodzie w ciągu dwóch minut możesz obniżyć temperaturę swojego napoju nawet z 25 stopni do 5 stopni Celsjusza!

Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów - Pyszności

Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów – Pyszności

Chłodzenie napojów z ręcznikiem papierowym

Do szybkiego chłodzenia szklanych butelek sprawdzi się również mokry ręcznik papierowy. Owiń nim butelkę i wstaw do zamrażarki na 10-15 minut.Mokry ręcznik sprawi, że butelki szybciej złapią temperaturę i napój w środku się schłodzi. Nie zapomnij jednak o ich wyciągnięciu, bo mogą wybuchnąć.

Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów

Genialny patent na błyskawiczne chłodzenie napojów – Pyszności

Zimne napoje w terenie

Jeśli nie masz pod ręką zamrażarki i lodu, jesteś na campingu, a marzy Ci się szybsze schłodzenie napoju- sięgnij po skarpetę (oczywiście czystą). Może to również być ręcznik. Namocz materiał w wodzie i owiń nim napój. Postaw w zaciemnione i przewiewne miejsce.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×