Wirtualna Polska

Jeżeli jesteś fanem pizzy to z pewnością pokochasz to danie. Efekt jest po prostu powalający!

Jeżeli jesteś fanem pizzy to z pewnością pokochasz to danie. Efekt jest po prostu powalający!

Mmm, pizza… kto by jej nie lubił? To cudowne danie towarzyszy nam już od naprawdę długiego czasu. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale już w starożytnej Grecji podawano potrawę z rodzaju pizzy. Pierwsza współczesna pizza powstała natomiast w 1889 roku we Włoszech. To już naprawdę sporo czasu! Pizza towarzyszy nam przy wielu okazjach. Śniadanie, obiad, kolacja, spotkanie z przyjaciółmi, impreza – pizza zawsze idealnie się wpasuje! Mamy naprawdę spory wybór, ponieważ praktycznie w każdym mieście znajdziemy wiele pizzerii, oferujące tę pyszną potrawę. Ponadto można ją także wykonać samemu w domu. Co może być lepsze od pizzy? Kilkuwarstwowa pizza czyli pizza w formie ciasta wykonana z wielu warstw pizzy!

Wirtualna Polska

 

Oto ciasto-pizza pepperoni, wykonana z kilku warstw klasycznej pizzy pepperoni:

enhanced-2633-1411917140-4

Szał na pizzę w takiej formie zaczął się w Kanadzie. To właśnie tam została wykonana po raz pierwszy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pewna amerykańska firma opublikowała super prosty przepis na ciasto-pizzę pepperoni. Jej przygotowanie zajmie ci około godzinę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Możesz przygotować ciasto na pizzę samodzielnie lub dla ułatwienia skorzystać z gotowego, kupnego ciasta na pizzę. Zaoszczędzisz wtedy więcej czasu.

grid-cell-12229-1411918824-2

Rozwałkuj ciasto i wytnij z niego 5 równych okręgów o tej samej średnicy. (jeden z nich będzie na samym dole ciasto-pizzy, jeden na samej górze, a pozostałe trzy po środku)

grid-cell-2666-1411918362-3

grid-cell-2666-1411918362-6

Teraz czas na warstwowanie. Nałóż pierwszą warstwę cista na blaszkę i posmaruj ją sosem pomidorowym, posyp mozarellą oraz nałóż pepperoni. Nakładaj kolejne warstwy i na każdą z nich włóż te same składniki co na pierwszą warstwę ciasto-pizzy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

enhanced-24317-1411917327-7

Kiedy na ostatnią warstwę nałożysz sos pomidorowy, mozarellę i pepperoni, pozaginaj ciasto na krawędziach okręgu, jak przy wykonywaniu klasycznej pizzy. Efekt wizualny będzie wtedy ładniejszy.

Piecz ciasto-pizzę przez 20-25 minut, wyjmij z piekarnika i ciesz się jej wspaniałym smakiem!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

enhanced-23313-1411917309-8

Kiedy twoi przyjaciele zobaczą takie danie na pewno będą w szoku!


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×