in

Co je się w kinach, czyli ciekawostki o jedzeniu

Ciekawostki o jedzeniu to moja ulubiona kategoria na tej stronie. I dziś pragnę podzielić się interesującymi wiadomościami na temat kinowego jedzenia.

Jeśli myślałeś, że w tego typu miejscach na całym świecie je się tylko popcorn, jesteś w ogromnym błędzie. Jak się okazuje, niektóre państwa promują własne przekąski, które cieszą się ogromną popularnością.

#1 Barbados

Dużą popularnością cieszą się tu kulki rybne „Bajan fish cakes”. Przekąskę składającą się z ryby, mąki, proszku do pieczenia i ziół można kupić również w kinach na świeżym powietrzu.

#2 Grecja

Souvlaki to kolejny tradycyjny przysmak, który można skosztować w Grecji (w tym i w kinach na świeżym powietrzu). Mięsna potrawka ma kilka odmian, zazwyczaj bazuje na wieprzowinie lub kurczaku.

Naturalne środki czystości, które możesz znaleźć w kuchni
Naturalne środki czystości, które możesz znaleźć w kuchni

Jeśli środki czystości do kuchni, to tylko te naturaln...

#3 Finlandia

Jak ciekawostki o jedzeniu, to i Finlandia, gdzie w miejscowych kinach można kupić żelki w różnej kolorystyce i ciekawych smakach.

#4 Holandia

A skoro jesteśmy już w Europie, zajrzyjmy na chwilę do Holandii, gdzie w kinach można kupić zdrowe cukierki z lukrecji, zwłaszcza w słonej wersji.

#5 Izrael

Wybierając się do kina w tym kraju, możesz skosztować smacznych i pożywnych kulek z ciecierzycy. Są one serwowane w picie.

#6 Korea Południowa

Miłośnicy kina podczas seansu mogą zajadać się do woli pieczonymi kasztanami!

#7 Chiny

Osoby odwiedzające chińskie kina mogą skosztować suszone śliwki, jak i nasiona słonecznika.

Remont kuchni może odmienić to pomieszczenie
Remont kuchni może odmienić to pomieszczenie

Co jakiś czas w każdym domu potrzebny jest remont kuchn...

#8 Meksyk

Z kolei w Meksyku w kinach i na stadionie można kupić tostilocos. Jest to przekąska, na którą składają się chipsy tortilli z ostrym sosem, orzechy ziemne, sok z limonki i ogórek.

#9 Indie

Będąc w kinie możesz skosztować tu samosas – czyli tradycyjne, smażone na głębokim oleju trójkątne pierożki z różnym nadzieniem. Dużą popularnością cieszy się tu również vada pav – pieczony ziemniak serwowany w chlebie lub bułce.

#10 Japonia

I na deser Japonia, gdzie w miejscowych kinach nie może zabraknąć Iriko – suszonych sardynek.

Ciekawostki o jedzeniu nigdy mi się nie znudzą, a Tobie?

Zobacz także: Akcesoria do kuchni, które pomogą przy przygotowaniu jajek