Wirtualna Polska

Czego nie jeść na kolację? Tych produktów lepiej unikaj przed snem

Czego nie jeść na kolację? Tych produktów lepiej unikaj przed snem

To, co jemy przed snem ma ogromny wpływ na jakość naszego snu oraz odpoczynek.  Czego nie jeść na kolację? Kilka produktów stanowią wyjątkowo zły wybór. Uczucie ciężkości może skutecznie zniszczyć jakość snu.

Wirtualna Polska

Czego nie jeść na kolację?

Nie polecamy:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  • chipsów i słonych przekąsek
  • jedzenia typu fast-food
  • słodyczy głównie czekolady
  • smażonych potraw
  • ciężkich sosów na bazie majonezu
  • posiłków białkowo-tłuszczowych
  • kawy i napojów energetycznych
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Czego nie jeść na kolację

Czego nie jeść na kolację – Pyszności; Foto: Canva

Skąd takie restrykcje?

Tłuste, ciężkostrawne, bezwartościowe potrawy, które zostały wyżej wymienione, nie wnoszą nic do naszej diety oprócz ładunku kalorycznego. Koncentrując się na takich produktach, łatwo jest doprowadzić do niedoborów witamin czy składników mineralnych w naszym organizmie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zjedzenie takich produktów będzie powodowało problemy z zaśnięciem, ponieważ nasz układ pokarmowy będzie mocno obciążony. Wysoko przetworzone produkty mogą nasilać takie dolegliwości jak wzdęcia czy bóle brzucha, stąd szczególnie nie są wskazane na posiłek przed snem. Dodatkowo oprócz bólu, który sobie zafundujemy na pewno się nie wyśpimy, a rano znów ciężko będzie się nam podnieść.

Czego nie jeść na kolację -

Kawa- Pyszności; Foto: pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odstaw kawę i napoje energetyczne przed snem

Wypicie kawy nawet o godzinie 15-16, jeśli chodzimy wcześnie spać np. około 22, może wpłynąć na jakość naszego snu. To samo dotyczy napojów energetycznych. Te produkty zawierają kofeinę, która pobudza nasz organizm. Nawet jeśli uda się nam zasnąć, to nasz sen nie będzie tak efektywny. Zrób mały eksperymenty i wypijaj ostatnią kawę do godziny 16 i sprawdź jak to wpłynie na jakość twojego snu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Czego nie jeść na kolację - Pyszności; Foto: Canva

Sałatka-Pyszności; Foto: Pyszności

Czy można jeść po 18?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Osoby na diecie często wierzą, że jedzenie po 18 sprawia, że tyjemy. Jest to nie prawda! Jeśli chodzisz spać o 23 to zjedzenie kolacji po godzinie 20 nie jest złe i nie przeszkodzi Ci w schudnięciu. Warto pamiętać, że kolacja jest ważnym elementem naszej diety i chociażby ze względu na jakość snu, nie powinniśmy z niej rezygnować czy zastępować symboliczną przekąską. Pamiętajmy, aby spożywać ostatni posiłek ok. 2-3 godzin przed pójściem do łóżka, uwzględniając godzinę, o której zazwyczaj się kładziemy.

Oto nasze 5 pomysłów na kanapki, które możesz przygotować na kolekcję:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×