Czego nie wkładać do mikrofalówki w kilku słowach

Czego nie wkładać do mikrofalówki? Bardzo często to pytanie pojawia się w naszych głowach, ale czy znamy wyczerpującą odpowiedź? Dziś się to zmieni!

Taka wiedza z pewnością się przyda nie jeden raz. Co więcej, możesz podzielić się nią z bliskimi, którzy z pewnością będą Ci za to wdzięczni ? W końcu raz na zawsze rozwiążesz ich dylematy w tej kwestii!

#1 Owoce

czego nie wkładać do mikrofalówki

Po podgrzaniu jabłek lub bananów w mikrofalówce, owoce te mogą stracić nie tylko swój smak, ale i strukturę. Z kolei winogrono podczas wizyty w urządzeniu może eksplodować, a suszone owoce mogą się nawet zapalić.

#2 Folia aluminiowa

folia aluminiowa

W przypadku włożenie do mikrofalówki folii aluminiowej, powinnaś liczyć się z tym, że możesz doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. W takich okolicznościach możesz wywołać pożar we własnej kuchni!

#3 Jajka

czego nie wkładać do mikrofalówki

Przygotowanie jajek bezpośrednio w mikrofalówce również nie jest dobrym pomysłem. Szybkie nagrzewanie sprawi, że w środku jajka powstanie duża ilość pary, która z czasem eksploduje. I katastrofa gotowa.

#4 Plastik

plastik

Włożenie do mikrofalówki plastiku, który nie jest do tego przystosowany, to również duży błąd. Musisz liczyć się z tym, że produkt po chwili się roztopi i narobi bałaganu, który będziesz musiała posprzątać.

#5 Zamrożone mięso

czego nie wkładać do mikrofalówki

Zamrożone mięso będzie gotować się nierównomiernie. Tym samym choć krawędzie będą wydawać się już gotowe, środek może być całkowicie niezdatny do spożycia. I cały proces okaże się jedną wielką pomyłką.

#6 Naczynia ze złotymi i srebrnymi elementami

naczynia ze zdobieniami

Zarówno złoto jak i srebro to metale, a co za tym idzie mogą powodować iskrzenie. Co w konsekwencji również może doprowadzić do pożaru.

#7 Chleb

czego nie wkładać do mikrofalówki

Po włożeniu bezpośrednio chleba do mikrofalówki, uzyskasz twardy i czerstwy produkt, który nie nada się już do spożycia. Jeśli chcesz odświeżyć pieczywo, lepiej włóż je na kilka minut do piekarnika. I to wszystko!

Daj znać czy sama wiesz czego nie należy wkładać do mikrofalówki ?

Zobacz także: Triki w kuchni ułatwiające gotowanie na co dzień


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×