in

7 produktów i rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinno podgrzewać się w mikrofalówce

Tym razem przychodzę do Ciebie z artykułem, gdzie znajdziesz informacje odnośnie produktów, których nie należy wkładać do mikrofalówki.

Taka wiedza z pewnością się przyda 👍

#1 Owoce

Po podgrzaniu jabłek lub bananów w mikrofalówce, owoce te mogą stracić nie tylko swój smak, ale i strukturę. Z kolei winogrono podczas wizyty w urządzeniu może eksplodować, a suszone owoce mogą się zapalić.

#2 Folia aluminiowa

W przypadku włożenie do mikrofalówki folii aluminiowej, powinnaś liczyć się z tym, że możesz doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. W takich okolicznościach możesz wywołać pożar we własnej kuchni!

#3 Jajka

Przygotowanie jajek w mikrofalówce również nie jest dobrym pomysłem. Szybkie nagrzewanie sprawi, że w środku jajka powstanie duża ilość pary, która z czasem eksploduje. I katastrofa gotowa.

#4 Plastik

Włożenie do mikrofalówki plastiku, który nie jest do tego przystosowany, to również nie jest dobry pomysł. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że produkt się roztopi i narobi bałaganu, który będziesz musiała posprzątać.

#5 Zamrożone mięso

Zamrożone mięso będzie gotować się nierównomiernie. Tym samym choć krawędzie będą wydawać się już gotowe, środek może być całkowicie niezdatny do spożycia.

#6 Naczynia ze złotymi i srebrnymi elementami

Zarówno złoto jak i srebro to metale, a co za tym idzie mogą powodować iskrzenie. Co w konsekwencji również może doprowadzić do pożaru.

#7 Chleb

Po włożeniu chleba do mikrofalówki, uzyskasz twardy i czerstwy produkt, który nie nada się już do spożycia. Jeśli chcesz odświeżyć pieczywo, lepiej włóż je na kilka minut do piekarnika. I to wszystko!

Daj znać czy byłaś świadoma faktów zamieszczonych w tym artykule.

Co myślisz?