8 przedmiotów, których nie wolno myć w zmywarce. Niektóre mogą się stopić!

Nie wiem jak Ty, ale ja nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania w kuchni bez mojej ukochanej zmywarki. To taka wygoda, a zarazem komfort, że po wizycie całej rodziny nie muszę godzinami stać przy zlewie.

I choć zmywarka ma wiele zalet, dzisiaj chciałabym poruszyć temat związany z rzeczami, których nie powinno czyścić się w tego typu urządzeniu. Choć w teorii wydaje się, że temat jest wszystkim dobrze znany, w praktyce przekonałam się nie raz, że wiele osób popełnia te same błędy…

Dlatego też stworzyłam poniższą listę z przedmiotami, których nie powinno wkładać się do zmywarki. Taka mini „ściąga” z pewnością się przyda ?

#1 Srebro, miedź, cyna

Wszelkiego rodzaju produkty wykonane z powyższych materiałów nie znoszą kąpieli w zmywarce. Po takim czyszczeniu mogą nie tylko odbarwić inne przedmioty, ale też same do niczego się już nie nadawać.

#2 Drewniane przedmioty

Do zmywarki nie powinno wkładać się również drewnianych przedmiotów, takich jak: deski do krojenia, łopatki i łyżki. W przeciwnym razie możemy bardzo szybko pożegnać się z tymi akcesoriami, a wszystko to dlatego, że drewniane przedmioty napęcznieją pod wpływem wody i z czasem zaczną pękać.

#3 Noże kuchenne

 

Mycia w zmywarce nie powinny również doświadczać nasze kuchenne noże. Dlaczego? Dzięki takiemu zabiegowi będą się znacznie szybciej tępić. Lepiej myć je ręcznie.

#4 Teflon


Na naszej liście nie mogło zabraknąć również teflonowych garnków i patelni, które zawsze powinniśmy czyścić ręcznie. Podczas kąpieli w zmywarce, delikatna powłoka teflonowa może zostać uszkodzona, a co się z tym wiąże, czyszczony przedmiot nie będzie się już nadawał do użytku.

#5 Delikatne szkło

Prawdziwą ozdobą stołu potrafi być piękne szkło, które wymaga szczególnej pielęgnacji. I w tym wypadku powinniśmy unikać mycia w zmywarce. W przeciwnym razie nasze szkło może zostać zarysowane, pęknąć, a nawet pokruszyć się w trakcie mechanicznego mycia.

#6 Plastikowe naczynia

To kolejny produkt, który nigdy nie powinien trafić do zmywarki, a wszystko to dlatego, że pod wpływem temperatury może zmienić kształt. Innymi słowy, po takim myciu z pewnością wyląduje w koszu.

#7 Zabytkowa i delikatna zastawa stołowa

Podobnie jak w przypadku szkła, zastawa stołowa również zasługuje na szczególną uwagę. Zwłaszcza jeśli jest bardzo delikatna, dlatego nigdy nie wkładaj jej do zmywarki.

#8 Resztki jedzenia


Wiem, że może to banał i na pozór mogłoby się wydawać, że mówię Wam o czymś tak oczywistym, co nie wymaga komentowania i przypominania. Jak się jednak okazuje w teorii, wiele osób przed włożeniem naczyń do zmywarki nie płucze ich. Tym samym w zmywarce oprócz zabrudzonych naczyń lądują resztki jedzenia. A taka praktyka może sprawić, że z czasem zatkamy zmywarkę.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×