Najgorsza rzecz, jaką możesz wrzucić do zlewu. Zalepia i zatyka go w mgnieniu oka

Zatkany zlew - Foto: Canva

Zatkany zlew - Foto: Canva

Czego nie wrzucać do zlewu, żeby nie ryzykować jego zatkaniem? Wiele osób popełnia ten błąd. Zobacz, jak uniknąć uciążliwego problemu i wizyty hydraulika.

Zatkany odpływ potrafi napsuć nam trochę krwi i skutecznie zepsuć humor. Niestety, najczęściej spotyka nas to na nasze własne życzenie.

Mąka w odpływie

Chociaż dla wielu osób jest oczywiste, że resztki powinny wylądować w śmietniku, to hydraulicy wciąż mają ręce pełne roboty. Jednym z najgorszych produktów, który zakleja odpływ w mgnieniu oka jest mąka. W połączeniu z wodą tworzy ona klej, który osiada na rurach. Gęsta zawiesina jest bardzo trudna do usunięcia, a sam proces jest dość kosztowny. Gdy taka żelująca substancja je zapcha, płyny nie będą miały swobodnego przepływu. Przed umyciem stolnicy czy innych naczyń zabrudzonych mąką- wyrzuć ją do śmietnika.

Czego nie wrzucać do zlewu- Pyszności/ źródło: Canva

Czego nie wrzucać do zlewu- Pyszności/ źródło: Canva

Czego nie wrzucać do zlewu

Poza mąką w zlewie nie powinien lądować tłuszcz. Nie wylewaj go do odpływu- błyskawicznie odkłada się w złogach i jest najczęstszą przyczyną zatorów w kuchennym zlewie. Patelnie, naczynia i garnki wyczyść przy pomocy ręcznika papierowego i wyrzuć go do śmietnika. Opcjonalnie, w odpływie możesz umieścić „miseczkę” z folii aluminiowej, do której będziesz wylewać tłuszcz. Taką miseczkę z olejem wyrzuć później do śmietnika.

Zobacz również: 4 niezawodne metody na odetkanie zlewu

W zlewie nie powinny lądować również takie produkty, jak makaron, ryż czy obierki ziemniaków. Chociaż małe ziarna ryżu mogą wydawać się niepozorne, to pęcznieją pod wpływem wody, skutecznie zapychając odpływ. Obierki z kolei zawierają wiele skrobi, która (podobnie do mąki) tworzy klej. Nie wyrzucaj również kostek czy chrząstek po mięsie, fusów po kawie i herbacie czy też skorupek jaj.

Czego nie wrzucać do zlewu- Pyszności/ źródło Canva

Czego nie wrzucać do zlewu- Pyszności/ źródło Canva

W odpływie nie powinny znaleźć się również leki, nawet te przeterminowane. Zanieczyszczają środowisko, tym samym wpływając na nasze zdrowie. Jeśli nie wiesz, co zrobić z lekami ze swojej szafki- oddaj je do apteki.

Przepis na zapiekane rożki z tortilli znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

×