Wirtualna Polska

Czym zastąpić bułkę tartą? Najlepszy sposób na idealnie chrupiącą panierkę

Czym można zastąpić bułkę tartą

Pyszności; Foto Canva.com

Używasz jej bardzo często. To dzięki niej, kotlety schabowe wyróżniają się chrupiącą panierką, a kotlety mielone są jedyne w swoim rodzaju. Okazuje się, że ten składnik, jakim jest bułka tarta, można zastąpić na kilka sposobów. Czym można zastąpić bułkę tartą? To prostsze niż ci się wydaje!

Wirtualna Polska

Czym można zastąpić bułkę tartą? Do wyboru masz kilka opcji

Z pewnością zdarzyło ci się, że podczas smażenia kotletów na niedzielny obiad, nagle skończyła ci się bułka tarta. Wszystkie markety zamknięte, a do czynnego osiedlowego sklepu kawał drogi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w takiej sytuacji sięgnąć po pewnego rodzaju zamienniki, które pozwolą ci zastąpić bułkę tartą. Co ważne, zastosowanie tych kilku poniższych produktów, pozwoli ci przygotować naprawdę wspaniałe danie, które praktycznie nie różni się smakiem. Czym ją zastąpić? Jest przynajmniej kilka pomocnych opcji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bułka tarta – Pyszności; Foto pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Te produkty będą niezwykle pomocne – czym zastąpić bułkę tartą?

Możliwości jest kilka. My postanowiliśmy zaprezentować te najpopularniejsze. Co ważne, większość tych produktów masz pod ręką, dzięki czemu zastąpienie bułki tartej nie będzie absolutnie żadnym problemem.

Idealne zamienniki bułki tartej to przede wszystkim:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  • Płatki kukurydziane – to bez wątpienia najpopularniejszy zamiennik, dzięki któremu kotlety stają się niezwykle chrupiące; wystarczy, że przełożysz odpowiednią ilość płatków do woreczka strunowego i następnie rozgnieciesz je wałkiem lub tłuczkiem do mięsa, dzięki temu, zdecydowanie łatwiej będzie ci panierować mięso.
  • Ciasto naleśnikowe – to z pewnością rzadko praktykowany sposób, ale naprawdę smaczny; mięso w cieście naleśnikowym smakuje naprawdę obłędnie; najlepiej będzie, gdy przekonasz się o tym sam.
  • Orzechy – to wyjątkowa i niestandardowa opcja, która pozwoli ci zastąpić bułkę tartą; tu podobnie, jak w przypadku płatków kukurydzianych, orzechy należy posiekać lub rozgnieść i następnie przystąpić do panierowania.
  • Wiórki kokosowe – pierwsze wrażenie może okazać się naprawdę zaskakujące, ale efekt na pewno przypadnie ci do gustu; wiórki idealnie sprawdzą się do panierowania nuggetsów czy warzyw — nadadzą daniu lekkiego słodkiego posmaku.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować słodkie rogaliki z borówkami i budyniem:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×