Wirtualna Polska

Czysta kuchnia w kilka minut? – to możliwe

Czysta kuchnia w kilka minut? – to możliwe

Czysta kuchnia nie musi być wcale niespełnionym marzeniem. A porządki w tym pomieszczeniu jedną, wielką męką. O czym już za chwilę sama się przekonasz.

Wirtualna Polska

Jak się okazuje, są sztuczki dzięki którym wyczyścisz sprzęty kuchenne w mgnieniu oka. I to bez większego wysiłku. Czy to nie brzmi genialnie?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Czyszczenie zacieków w piekarniku

piekarnik

Podczas pieczenia mięsa lub ciasta w piekarniku, łatwo może dojść do powstania tłustych plam i zabrudzeń. I skutecznym rozwiązaniem będzie tu zwykła sól.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wystarczy, że rozsypiesz sól w nagrzanym piekarniku i zostawisz ją tam na kilka minut. Później po prostu przetrzyj dokładnie i to wszystko!

#2 Czyszczenie mikrofalówki

Do ekspresowego i bezproblemowego czyszczenia mikrofalówki potrzebujesz jedynie cytrynę, wodę i małą miseczkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pokrój cytrynę na mniejsze kawałki i włóż ją do miseczki. Następnie dodaj wodę i wstaw do mikrofalówki. Uruchom urządzenie i daj mu popracować przez kilka minut.

Kiedy mikrofalówka przestanie pracować, zostaw miskę z cytryną w środku na 10-15 minut. Powstała para wodna pomoże Ci w szybki i łatwy sposób wyczyścić całe urządzenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Czyszczenie tarki

czysta kuchnia

Po starciu sera nie musisz męczyć się z czyszczeniem zabrudzonej tarki. Do tego triku wystarczy Ci połówka cytryny. Po zakończonym czyszczeniu, przemyj tarkę pod ciepłą wodą. Będzie wyglądać jak nowa! 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Domowej roboty odświeżacz powietrza

Czysta kuchni to nie tylko umyte blaty, czy lśniąca podłoga. To również ładny zapach unoszący się w całym pomieszczeniu. I tak się składa, że w zaciszu własnego domu w bardzo prosty sposób możesz przygotować specjalną mieszankę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszystko czego potrzebujesz w tym przypadku to: plastry pomarańczy, goździki, gałka muszkatołowa, cynamon oraz woda. Wymieszaj wszystkie składniki w garnku i zacznij gotować. Po kilku minutach w Twojej kuchni powinien pojawić się przyjemny aromat.

#5 Czyszczenie zmywarki

czysta kuchnia

Miks kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej pomoże w szybki i prosty sposób wyczyścić zmywarkę. Wszystko co musisz zrobić to, wsypać mieszankę z dwóch środków w pojemniku na tabletki do zmywarki i uruchomić urządzenie.

#6 Noże blendera kielichowego jak nowe

Podziel cytrynę na kilka plastrów. Następnie umieść je w zamrażarce na 1-2 godziny. Potem wsyp do urządzenia i uruchom je. Po 2-3 minutach dokładnie opłucz ciepłą wodą.

W szybki i prosty sposób Twój blender będzie lśnił czystością!

Jak sama widzisz sprzątanie kuchni nie musi być wielką udręką. Czysta kuchnia to jest to!

Zobacz także: Jak skutecznie i szybko wyczyścić otwieracz do puszek


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×