Oto jak czyścić i dbać o patelnię żeliwną. Nie popełniaj podstawowych błędów

Patelnia to niezastąpiony sprzęt w każdej kuchni. Dlatego też należy o nią dbać, aby posłużyła nam na dłużej.

I skoro jesteśmy już w temacie tego typu sprzętów, chciałabym podzielić się z Tobą sposobem na czyszczenie właśnie patelni żeliwnej.

Wiem, że wiele osób boi się z niej korzystać z powodu wielu zakazów, jakie się z nią wiążą. Nie stosuj mydła, nie używaj drucianej myjki, czy w końcu nie wkładaj jej do zmywarki. Tyle wystarczy, aby skutecznie kogoś zrazić do używania takiej patelni na co dzień.

Jak się jednak okazuje, to wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy opanować trik, który znajdziesz poniżej.

Krok po kroku

  1. Po pierwsze musisz pamiętać, aby czyścić patelnię tuż po użyciu. Nie mocz patelni i nie zostawiaj jej w zlewie na dłużej, bo urządzenie może zacząć rdzewieć. 
  2. Do patelni wlej ciepłą wodę i umyj ją przy pomocy gąbki. Nie wkładaj patelni do zmywarki i nie myj jej drucianą myjką, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę patelni.
  3. Jeśli nie będziesz mogła pozbyć się resztek jedzenia, przy pomocy soli i wody stwórz pastę, którą dokładnie wyczyścić patelnię. Następnie porządnie spłucz i wytrzyj do sucha.
  4. I na koniec nie zapomnij o najważniejszym. Weź kawałek ręcznika papierowego i przy pomocy oleju dokładnie naoliw wnętrze patelni.
  5. Przechowuj w suchym miejscu.

Prawda, że to nie jest wcale takie trudne?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×