Naczynia umyte i..? Prosty sposób na to, by zlewozmywak nie był rajem dla bakterii

O ile przygotowanie posiłków i serwowanie ich swoim bliskim to czysta przyjemność, mycie sterty naczyń i garnków z pewnością już nią nie jest. I oczywiście zawsze można skorzystać ze zmywarki, ale są rzeczy i sytuacje, kiedy prędzej czy później, musisz skorzystać z tradycyjnej metody i użyć zlewozmywaka.

A skoro już o nim mowa, jest coś, o czym zawsze należy pamiętać, kiedy go używasz. Tej czynności nigdy nie powinnaś sobie odpuszczać, ponieważ jest naprawdę istotna.

Chodzi tu oczywiście o czyszczenie zlewozmywaka po myciu naczyń. A dlaczego jest to takie ważne?

Doskonale wiem, że czyszczenie zlewozmywaka, po wymyciu całej sterty naczyń to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Ale z drugiej strony jest to bardzo istotna czynność z kilku powodów.

  1. Jeśli będziesz czyściła zlewozmywak systematycznie, za każdym razem będzie wyglądał jak nowy i lśnił czystością.
  2. Systematyczne czyszczenie sprawi, że ta czynność nie stanie się prawdziwym koszmarem, po którym będziesz miała wszystkiego dość.
  3. Pozostawione w zlewozmywaku resztki jedzenia, mogą stać się pożywką dla wszystkich rodzajów bakterii.

Jak się za to zabrać?

Aby Twój kuchenny zlew lśnił czystością, nie wystarczy tylko przemyć go z grubsza wodą. Do tej czynności należy się naprawdę przyłożyć, aby efekty były zadawalające.

  1. Połącz ze sobą łyżkę sody oczyszczonej i pół szklanki soku z cytryny. Powstałą mieszankę umieść w zlewie na chwilę, wyszoruj i spłucz ciepłą wodą. Nie tylko pozbędziesz się zarazków, ale też w Twojej kuchni pojawi się miły zapach cytryny.
  2. Możesz połączyć ze sobą również sodę oczyszczoną i sól. Posyp czyszczoną powierzchnię środkami i odczekaj minutę. Następnie wyszoruj i spłucz ciepłą wodą. I po kłopocie!
  3. W trakcie czyszczenia, w miejscu odpływu wody, możesz umieścić kawałki cytryny – spływający z niej sok pomoże pozbyć się przykrego zapachu z odpływu.

Daj znać jak często czyścisz kuchenny zlew? Znałaś wcześniej triki, którymi się z Tobą podzieliłam?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×