Darmowa woda z kranu w restauracjach. Kiedy stanie się standardem?

Zadowolony siadasz w swojej ulubionej restauracji i zamawiasz danie. Następnie zastanawiasz się nad wyborem napoju. Nie masz ochoty na nic, oprócz zwykłej wody. Sprawdzasz jej cenę i łapiesz się za głowę! Czy darmowa woda powinna być standardem w restauracjach?

Jakość darmowej wody

Darmowa woda z kranu w restauracjach – Pyszności/ Źródło: pixabay.com

Darmowa woda, którą oferują nam w restauracjach, z reguły pochodzi z kranu. Nie oznacza to jednak, że jest ona gorsza od tej z butelki. Obecnie woda z kranu musi spełnić wiele wymagań. W przeciwnym razie nie zostanie przekazana do użytkowania. Kranówka musi być dla nas bezpieczna zarówno pod względem mikrobiologicznym, jak i chemicznym.

Picie kranówki nie jest szkodliwe dla naszego organizmu. Dodatkowo zawiera ona takie minerały jak wapń, czy magnez. W związku z tym pijąc wodę z kranu, wzbogacamy nasz organizm o cenne makroelementy. Dodatkowo oszczędzamy pieniądze.

Koszt wody w restauracjach

Darmowa woda z kranu w restauracjach – Pyszności// Źródło: pixabay.com

Jeśli podróżujecie do takich krajów jak Austria, czy Szwecja, to pewnie nieraz spotkaliście się z darmową wodą w restauracji. Niestety w Polsce jest to rzadkość. Dodatkowo za taki podstawowy napój musimy często sporo zapłacić. Sprawdziliśmy ceny w warszawskich restauracjach. Koszt jaki musimy zapłacić za szklankę wody mineralnej jest przerażający!

Koszt wody mineralnej w warszawskich restauracjach często waha się pomiędzy 10 zł a nawet 25 zł. Duże znaczenie ma również ilość wody. Woda 0,3 ml zazwyczaj kosztuje nas około 10 zł. Natomiast cena wody 0,5 ml może wynosić nawet 19 zł. Jest to bardzo wysoka cena jak na tak podstawowy produkt.

Gdzie znajdziemy darmową wodę w Warszawie?

Nie zawsze musimy płacić 20 zł za pół litra wody. W niektórych restauracjach możemy dostać ten produkt za darmo. Wśród nich możemy wymienić znane restauracje w Warszawie – Vegan Ramen Shop oraz Mozaika Cafe.

Przed wybraniem się do restauracji, warto dowiedzieć się, czy podają tam wodę za darmo. Jeśli okazuje się, że nie – w takiej sytuacji najlepiej jeszcze przed zamówieniem potrawy, sprawdzić cenę tego produktu.

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×