Deska wędlin i serów na imprezę. Pomysł na przepiękną przystawkę

Deska wędlin i serów to obowiązkowa pozycja na każdej imprezie. Przygotowanie jej nie jest skomplikowane i nie wymaga spędzenia w kuchni dużo czasu. To uniwersalny przepis na przystawkę- sprawdzi się przy każdej okazji, nie tylko od święta.

Podczas spotkań z przyjaciółmi czy też w czasie imprez nie może zabraknąć przekąsek, po które sięgają goście. Naszym sprawdzonym patentem od lat jest prosta deska z wędlinami, serami i dodatkami. Dzięki różnorodności smakołyków na takiej desce- każdy gość znajdzie z łatwością coś dla siebie. Kluczem do stworzenia takiej przystawki jest różnorodność: postaw na różne rodzaje mięsa i serów, dokładając owoce, orzechy i słone przekąski. Taką deskę można przygotować zarówno w wersji mięsnej, jaki i wegetariańskiej.
Odpowiednio przygotowana deska będzie nie tylko smaczną przekąską, ale również ozdobą stołu. Dziś pokażemy Ci, jak estetycznie ją przygotować.

Do stworzenia warzywnych dekoracji wykorzystaliśmy Zoodler marki Philips.

Deska wędlin i serów- składniki

24 plastrów salami w plastrach
15 plastrów sera żółtego w plastrach
12 plastrów okrągłej szynki
1 szt. sera pleśniowego
15 plastrów szynki wieprzowej/drobiowej w plastrach
1 sałata zielona
400 g białego winogrona
100 cienkich kabanosów
pomidorki koktajlowe
małe korniszony
1 marchewka
1 korzeń pietruszki

Dobór składników do przygotowania deski zależy od Ciebie- postaw na takie wędliny i sery, jakie lubisz najbardziej.

Przepis na deskę wędlin i serów

Z salami stwórz róże- ułóż je na szklance lub kieliszku, zaginając w połowie plasterki na brzegu naczynia. Następnie odwróć szklankę i róża gotowa.

Deska wędlin i serów- Pyszności

Plastry żółtego sera rozłóż tak, aby ich brzegi nachodziły na siebie. Zegnij na pół i następnie zrolluj tak, jak na filmiku. Powstanie piękny, serowy kwiat.

Deska wędlin i serów- Pyszności

Kwiaty z wędlin i serów ułóż na desce. Dodaj pozostałe plastry wędlin i sery pleśniowe. Luki między nimi wypełnij sałatą, pomidorkami koktajlowymi, kabanosami, małymi ogóreczkami (nadziej je na wykałaczkę, żeby gościom łatwiej było za nie chwycić). Wypełnij każdą wolną przestrzeń smakołykami.

Deska wędlin i serów- Pyszności

Marchewkę i pietruszkę obierz i  zoodluj w spirale. Ułóż je na górze przygotowanej deski z wędlinami i serami. Całość jest już gotowa do zjedzenia- smacznego!

Deska wędlin i serów- Pyszności


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×