Wirtualna Polska

Wiele osób przygotowuje parówki w ten sposób. To ta niby niepozorna czynność sprawia, że pękają

dlaczego parówki pękają

Dlaczego parówki pękają? - Pyszności; Foto Canva.com

Przygotowując śniadanie najczęściej decydujemy się na kanapki, jajecznicę, owsiankę lub parówki. Są to pożywne i szybkie do przygotowania dania. W przypadku parówek, niezwykle ważne jest ich odpowiednie gotowanie. Ich nieumiejętne przygotowanie może doprowadzić do pękania. Dlaczego parówki pękają? Poznaj odpowiedź!

Wirtualna Polska

Dlaczego parówki pękają? Kluczowa jest ich temperatura i gotowanie!

Pomimo tego, że nie należą do zdrowych dań, to jednak są chętnie wybierane przez wielu Polaków na śniadanie. Ilość mięsa w parówkach to kwestia dyskusyjna, ale lubimy się nimi zajadać z dodatkiem ketchupu, musztardy lub w bułce w postaci hot-doga. Pomimo tego, że proces gotowania parówek wydaje się banalny, to istnieje kilka najważniejszych kwestii, dzięki którym wyjdą idealne. Jeśli zastanawiasz się czasem, dlaczego parówki pękają, to pamiętaj, że wszystko jest uzależnione od ich temperatury i samego gotowania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Parówki – Pyszności; Foto Canva.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Błędem jest wyjęcie ich z lodówki i wrzucenie do wrzątku. Ten przysmak dobrze jest wyjąć z lodówki min. 30 minut przed ugotowaniem, by nabrał temperatury pokojowej. Dopiero po tym czasie możemy przystąpić do ich gotowania, dzięki czemu nie powinny pękać podczas gotowania. Ich pękaniu sprzyja przede wszystkim duża różnica temperatur, zbyt długie gotowanie i kotłująca się woda.

Jak przygotować idealne parówki?

Jeśli już wiesz, dlaczego parówki pękają podczas gotowania, to dobrze jest poznać również inne patenty, dzięki którym wyjdą najlepsze. Często popełnianym błędem jest wrzucanie ich do zimnej wody i gotowanie. W ten sposób wydziela się duża ilość substancji rakotwórczych. Dlatego należy je wrzucać dopiero, gdy woda zacznie się gotować. Sam proces powinien zająć kilka, a nie kilkanaście minut, jak ma to miejsce w wielu przypadkach. Śniadanie będzie dużo lepsze!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Parówki- Pyszności

Gotowanie parówek – Pyszności; Foto Canva.com

Niezwykle istotną kwestią jest również to, że te cieńsze i mniejsze parówki gotujemy nieco krócej niż te grube i zdecydowanie większe. Jest to niezwykle ważne, gdy chcemy zachować odpowiedni smak naszego dania. W przypadku długiego namaczania uzyskamy mdły i niesmaczny wyrób.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Świetną opcją na pożywne śniadanie może być również zapiekany camembert z pomidorkami. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×