Jeśli dodasz do kawy tę przyprawę, zadziała nie tylko pobudzająco. Nic tak nie stawia na nogi

Kawa z kurkumą

Kawa z kurkumą - Pyszności; Foto Canva.com

Za oknem jesień – szaro, buro i ponuro. Aby móc normalnie funkcjonować, większość z nas sięga po filiżankę kawy i to nawet kilka razy dziennie. Jeśli chcesz podkreślić smak kawy i mieć lepsze samopoczucie to idealnym dodatkiem do kawy będzie kurkuma. Dlaczego warto dodać kurkumę do kawy?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że kawa jest napojem, po który sięgamy przede wszystkim tuż po przebudzeniu, w południe i po obiedzie. Jest idealnym połączeniem z deserami, czy sposobem na ochłodę w upalne dni (kawa mrożona). Warto podkreślić, że większość osób kwestionuje wpływ kawy na nasz organizm. Okazuje się, że jej połączenie z kurkumą pozwala idealnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Kurkuma – najważniejsze informacje

Kurkuma – Pyszności

Zanim wyjaśnimy, dlaczego warto dodać kurkumę do kawy, dobrze jest poznać kurkumę. Czym właściwie jest i do jakich potraw się ją stosuje? Jest to przyprawa korzenna, która niegdyś była traktowana jak barwnik spożywczy, a obecnie stanowi idealną przyprawę do dań z warzyw, do ryżu i rozmaitych zup.

Warto podkreślić, że kurkuma pozytywnie wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Jest niezwykle ważna w pracy naszego mózgu, jak też ma naprawdę istotne działanie w przypadku niektórych schorzeń.

Dlaczego warto dodać kurkumę do kawy?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością zadowoli wszystkich miłośników kawy. Co prawda, taka mieszanka, w opinii wielu osób może okazać się tą „wybuchową”. Bo jak dobrze wiemy, kurkumę wykorzystuje się przede wszystkim do potraw i dań obiadowych. W rzeczywistości takie połączenie to nie tylko wspaniały smak, dodający mnóstwo energii, ale także korzystny wpływ na przemianę materii. Jej korzystne działanie podkreślają medyczni eksperci. Kawa w połączeniu z kurkumą zdecydowanie szybciej pozwala stanąć na nogi niż w przypadku zwykłej filiżanki kawy.

Kawa – Pyszności

Jaka ilość kurkumy do kawy i z czym można ją jeszcze połączyć?

Kurkuma jest przyprawą o charakterystycznym smaku, dlatego jeśli chcesz dodać kurkumę do kawy, to pamiętaj, by dodać jej odpowiednią ilość. Producenci tej przyprawy zalecają, by do kawy dodać 1,5 łyżeczki i należy pamiętać, aby nie była to dawka większa niż 6 gramów.

Jeśli jesteś zwolennikiem takiego połączenia, to wiedz, że możesz tu jeszcze dodać imbir, goździki, cynamon, czy olej kokosowy. Taki napój idealnie sprawdzi się przede wszystkim na zimowe dni. I to właśnie ten argument powinien w szczególności przemówić do tych osób, które zastanawiają się, dlaczego warto dodać kurkumę do kawy.

Chcesz poznać przepisy na inne wyjątkowe kawy? Te najlepsze znajdziesz na naszym filmie:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×