Dlaczego warto wrzucić kostki lodu do zlewu? Trik z TikToka podbija sieć

Zatkany odpływ w kuchni potrafi zafundować nam sporo nerwów. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto pamiętać o tym, by nie wyrzucać do niego fusów od kawy, herbaty, jedzenia czy tłuszczu po smażonych kotletach.  Zatkany zlew to poważny problem. W ostatnim czasie jedna z tiktokerek pokazała swój sposób by sobie z tym poradzić. Dlaczego warto wrzucić kostki lodu do zlewu? Przekonajcie się sami!

Dlaczego warto wrzucić kostki lodu do zlewu?

Ten widok może zaszokować, sama autorka nagrania była zdegustowana. Większość osób nie spodziewa się takiego widoku. Spójrzcie na poniższy film opublikowany na TikToku.

@stephyroc99 😭😭😭😭😭 I could throw up right now! #macysownyourstyle #fyp #cleaningtok #AerieREAL #trending #foryoupage ♬ Wild Side (feat. Cardi B) – Normani

Jak widzicie, chodzi o to, żeby wysypać lód do zlewu, a dokładnie do odpływu i odkręcić wodę. Odpływ zostanie przytkany i woda, zamiast swobodnie spływać, wróci do zlewu. Jeśli wszystkie brudne resztki cofną się, to znak, że czas się brać za gruntowne porządki. Koniecznie! Oprócz patentu z lodem możecie wypróbować sprawdzone sposoby.

Jak najlepiej wyczyścić odpływ?

Ocet i soda oczyszczona to światowe klasyki, jeśli chodzi o usuwanie zatorów. To szybkie i proste rozwiązanie, bo składniki masz zawsze pod ręką. Wlej trochę wrzącej wody do odpływu. Im więcej, tym lepiej – można tam wlać cały czajnik. Następnie dodaj 0,5 – 1 szklanki sody oczyszczonej i pozostaw na kilka minut. Teraz zmieszaj wrzącą wodę i ocet w proporcji 1: 1 i wlej go do odpływu. Zakryj odpływ, aby mikstura działała w środku magicznie. Możesz użyć np. korka. Na koniec wlej do środka kolejną filiżankę gorącej wody.

Dlaczego warto wrzucić kostki lodu do zlewu

Dlaczego warto wrzucić kostki lodu do zlewu? – Pyszności

I na koniec bardzo ważna wiadomość. Aby nie męczyć się z zatkanym zlewem, warto działać roztropnie i dbać o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji w przyszłości. Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zlewu po każdym myciu naczyń. Należy używać też sitka, które pomoże zatrzymać na dnie zlewu resztki jedzenia. To naprawdę nic trudnego!

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pyszne przekąski z ciasta francuskiego: 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×