Wirtualna Polska

Burger Drwala już niedługo zniknie z oferty! McDonald’s w końcu ujawnił datę

Do kiedy Drwal w Maku w 2023 roku

Do kiedy Drwal w Maku? - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Sprawdzam Jak/ Wikimedia

Burger Drwala to zdecydowanie największy sezonowy hit McDonald’s. Niestety pojawia się i znika w ofercie popularnej sieciówki. W związku z tym nie wszyscy chętni zdążyli go już spróbować. Teraz dowiedzieliśmy się, do kiedy Drwal w Maku pozostanie w 2023 roku. Jeśli jesteście ciekawi tej oferty McDonald’s, lepiej się pospieszcie.

Wirtualna Polska

Do kiedy Drwal w Maku w 2023 roku?

Najsłynniejszej sieci restauracji typu fast food nie można odmówić skutecznego marketingu. Przeprowadzenie przez nich kampanii wizerunkowej kultowego Burgera Drwala powinno być omawiane na uniwersyteckich wykładach o public relations i psychologii marketingu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Coroczne pojawienie się w ofercie McDonald’s Burgera Drwala odbija się głośnym echem głównie w mediach społecznościowych i to w tym tkwi siła tego produktu. Eksperci jasno podkreślają, że za wielkim sukcesem tej kanapki stoi tak zwana reguła niedostępności, czyli – krótko mówiąc – pożądanie rzeczy, które są ograniczone czasowo. Nie tylko więc kompozycja smakowa burgera, ale również stworzenie wrażenia pewnego rodzaju ekskluzywności i nadanie spożywaniu tej kanapki rangi rytuału pchnęło fanów fast foodów do długich kolejek amerykańskiej sieci restauracji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do kiedy Drwal w Maku? – Pyszności; foto: Canva

Jednak, aby ten psychologiczny chwyt się udał, Drwal musi w końcu zniknąć z oferty. Stanie się to już niedługo.

Sezonowa oferta na Drwala pojawiła się 23 listopada. Dokładna data zakończenia sprzedaży jest zawsze nieregularna, dlatego od nowego roku wyszukiwarki internetowe pękają w szwach od haseł, które mogą naprowadzić na jej znalezienie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W końcu sieć barów szybkiej obsługi rodem z Kalifornii wydała oświadczenie, że Burger Drwala zniknie z ofert polskich restauracji McDonald’s dokładnie 24 stycznia 2023 roku. Wtorek będzie więc ostatnim dniem, w którym będzie można spróbować słynnej kanapki.

Do kiedy Drwal w Maku? – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Drwal w czterech smakach i niemałej cenie

Tym, którzy nie załapali się jeszcze na zjedzenie Burgera Drwala, przypominamy, że można go zamówić w jednej z czterech wersji: klasycznej (z wołowiną i bekonem), podwójnej, z kurczakiem i na słodko – z żurawiną.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niemałe kontrowersje wzbudziła podwyżka cen kultowej kanapki McDonald’s. Mimo szalejącej inflacji, nasilenia kosztów produkcji i energii, średni wzrost cen za Drwala rok do roku o 45% został uznany za przesadę. Przewidywano, że niemal 40 złotych za zestaw z powiększonym burgerem, to przekroczenie granicy, na którą konsumenci się nie zdecydują.

Patrząc jednak na ogromne zainteresowanie Drwalem i na to, jak często pojawia się on w mediach społecznościowych, prognozy się nie sprawdziły.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiesz już do kiedy Drwal w Maku będzie dostępny? Z tym przepisem możesz mieć go cały rok. Zobacz film z pełną instrukcją; prosto z naszego kanału na YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×