Wirtualna Polska

10 nawyków żywieniowych, które pomogą zachować Ci świetną figurę bez rygorystycznej diety

10 nawyków żywieniowych, które pomogą zachować Ci świetną figurę bez rygorystycznej diety

Nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, dlatego dziś przychodzę z 10 nawykami żywieniowymi, dzięki którym nie tylko nie przybierzemy na wadze, ale będziemy czuć się dobrze i pełni energii. Co z pewnością pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia.

Wirtualna Polska

Naprawdę wystarczy bardzo niewiele…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Jedz powoli i dokładnie żuj

Przeprowadzone badania wykazały, że osoby, które jedzą w pośpiechu, równocześnie szybciej przybierają na wadze. Dlatego lepiej unikać tego typu sytuacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli będziesz jeść powoli i dokładnie żuć każdy kęs, poczujesz się najedzona, nawet jeśli zjesz mniejszą porcję. Chyba nie muszę dodać nic więcej ?

#2 Regularnie pij wodę

Picie wody ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto pić ją pół godziny przed posiłkiem, dzięki czemu szybciej poczujesz sytość i nie przejesz się niepotrzebnie. A to bardzo ważne.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Unikaj słodkich napojów

A skoro już jesteśmy przy piciu, czas zająć się słodkimi napojami. Obecny w nich cukier może być winowajcą wielu problemów zdrowotnych od cukrzycy po choroby serca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego też warto postawić na zieloną herbatę lub świeżo wyciśnięty sok owocowy.

#4 Tuczące dania podawaj na czerwonym talerzu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

.

Z przeprowadzonych badań wynika, że podając danie na czerwonym talerzu, badani jedli zdecydowanie mniej, niż z talerzy w kolorze niebieskim.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego jeśli chcesz się skusić na coś tuczącego od czasu do czasu, podaj posiłek właśnie na czerwonych talerzach.

#5 Jedz 2 jajka dziennie

Podczas śniadania warto zjeść dwa jajka zamiast białego pieczywa. Wysoka zawartość białka w jajkach sprawi, że nie będziesz odczuwać głodu przez dłuższy czas.

#6 Spożywając posiłek skup się na tym co robisz

Jedząc obiad przed telewizorem lub grając w grę, masz rozproszoną uwagę, przez co nie potrafisz skupić się na jedzeniu. Tym samym, w sposób nieświadomy możesz zjeść znacznie więcej.

#7 Śniadanie to podstawa

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To właśnie on dostarcza nam energii do działania. Co więcej, zmniejsza nie tylko ryzyko tycia, ale też możliwość rozwoju chorób serca czy wystąpienie cukrzycy.

#8 Jeśli odczuwasz głód, warto żuć gumę miętową

Żucie gumy bez cukru o smaku mięty może pomóc w walce z głodem. Przeprowadzane badania wykazały, że osoby, które żuły ten rodzaj gumy, nie tylko jadły mniej podczas lunchu, ale też nie podjadały między posiłkami.

#9 3 posiłki dziennie to za mało

Zamiast 3 dużych posiłków lepiej zjeść 6 mniejszych, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że będziesz odczuwać wilczy głód, co w konsekwencji doprowadzi do przejedzenia się. Dzięki mniejszym i częstszym posiłkom, będziesz czuć się komfortowo przez cały dzień!

#10 Jedz w dobrze oświetlonym pomieszczeniu

Jedzenie w dobrze oświetlonych miejscach wpływa pozytywnie na nasze nawyki żywieniowe. Podobno w takich miejscach decydujemy się na zdrowsze posiłki.

Z badań wynika, że osoby zamawiające posiłki w jasnych miejscach spożyły o 39% mniej kalorii niż osoby, które jadły w słabo oświetlonych miejscach.

A może Ty znasz jakieś ciekawe nawyki żywieniowe, które powinny znaleźć się na tej liście? ?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×