in

10 nawyków żywieniowych, które pomogą zachować Ci świetną figurę bez rygorystycznej diety

Nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, dlatego dziś przychodzę z 10 nawykami żywieniowymi, dzięki którym nie tylko nie przybierzemy na wadze, ale będziemy czuć się dobrze i pełni energii. Co z pewnością pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia.

Naprawdę wystarczy bardzo niewiele…

#1 Jedz powoli i dokładnie żuj

Przeprowadzone badania wykazały, że osoby, które jedzą w pośpiechu, równocześnie szybciej przybierają na wadze. Dlatego lepiej unikać tego typu sytuacji.

Jeśli będziesz jeść powoli i dokładnie żuć każdy kęs, poczujesz się najedzona, nawet jeśli zjesz mniejszą porcję. Chyba nie muszę dodać nic więcej 😉

#2 Regularnie pij wodę

Picie wody ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto pić ją pół godziny przed posiłkiem, dzięki czemu szybciej poczujesz sytość i nie przejesz się niepotrzebnie. A to bardzo ważne.

#3 Unikaj słodkich napojów

A skoro już jesteśmy przy piciu, czas zająć się słodkimi napojami. Obecny w nich cukier może być winowajcą wielu problemów zdrowotnych od cukrzycy po choroby serca.

Dlatego też warto postawić na zieloną herbatę lub świeżo wyciśnięty sok owocowy.

#4 Tuczące dania podawaj na czerwonym talerzu

.

Z przeprowadzonych badań wynika, że podając danie na czerwonym talerzu, badani jedli zdecydowanie mniej, niż z talerzy w kolorze niebieskim.

Dlatego jeśli chcesz się skusić na coś tuczącego od czasu do czasu, podaj posiłek właśnie na czerwonych talerzach.

#5 Jedz 2 jajka dziennie

Podczas śniadania warto zjeść dwa jajka zamiast białego pieczywa. Wysoka zawartość białka w jajkach sprawi, że nie będziesz odczuwać głodu przez dłuższy czas.

#6 Spożywając posiłek skup się na tym co robisz

Jedząc obiad przed telewizorem lub grając w grę, masz rozproszoną uwagę, przez co nie potrafisz skupić się na jedzeniu. Tym samym, w sposób nieświadomy możesz zjeść znacznie więcej.

#7 Śniadanie to podstawa

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To właśnie on dostarcza nam energii do działania. Co więcej, zmniejsza nie tylko ryzyko tycia, ale też możliwość rozwoju chorób serca czy wystąpienie cukrzycy.

#8 Jeśli odczuwasz głód, warto żuć gumę miętową

Żucie gumy bez cukru o smaku mięty może pomóc w walce z głodem. Przeprowadzane badania wykazały, że osoby, które żuły ten rodzaj gumy, nie tylko jadły mniej podczas lunchu, ale też nie podjadały między posiłkami.

#9 3 posiłki dziennie to za mało

Zamiast 3 dużych posiłków lepiej zjeść 6 mniejszych, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że będziesz odczuwać wilczy głód, co w konsekwencji doprowadzi do przejedzenia się. Dzięki mniejszym i częstszym posiłkom, będziesz czuć się komfortowo przez cały dzień!

#10 Jedz w dobrze oświetlonym pomieszczeniu

Jedzenie w dobrze oświetlonych miejscach wpływa pozytywnie na nasze nawyki żywieniowe. Podobno w takich miejscach decydujemy się na zdrowsze posiłki.

Z badań wynika, że osoby zamawiające posiłki w jasnych miejscach spożyły o 39% mniej kalorii niż osoby, które jadły w słabo oświetlonych miejscach.

A może Ty znasz jakieś ciekawe nawyki żywieniowe, które powinny znaleźć się na tej liście? 😉