PoradyDodawanie soli do rosołu - przed czy po dodaniu warzyw? Odpowiedź jest prosta

Dodawanie soli do rosołu - przed czy po dodaniu warzyw? Odpowiedź jest prosta

Dodawanie soli do rosołu - przed czy po dodaniu warzyw? Odpowiedź jest prosta
Agnieszka
02.06.2022 11:59, aktualizacja: 26.09.2023 12:48

Czy zastanawialiście się kiedyś, w którym momencie należy posolić kultową zupę? Okazuje się, dodawanie soli do rosołu powinno nastąpić w konkretnym momencie - inaczej zupa zdecydowanie straci na smaku.

Rosół - tradycyjna, polska zupa

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Rosół to popularna, polska zupa. Ta rozgrzewająca potrawa często serwowana jest na obiad. Rosół powstaje na bazie wywaru warzywno - mięsnego. Podaje się go zazwyczaj z dodatkiem makaronu bądź lanych klusek.

Za wyjątkowy smak rosołu odpowiedzialne są nie tylko warzywa i mięso, ale również przyprawy. Wśród nich najważniejsza jest sól. To, w jakim momencie posoli się rosół, ma istotny wpływ na końcowy smak zupy.

Dodawanie soli do rosołu - liczy się dobry moment

Obraz

Sól najlepiej dodać do rosołu pod koniec gotowania. W przeciwnym razie rosół nie będzie wyróżniał się tak bogatym i wyraźnym smakiem.

Sól ścina białko warzyw oraz mięsa znajdujących się w rosole. W związku z tym, soląc zupę na początku gotowania, hamujemy przenikanie cennych smaków do wywaru.

W jakiej ilość dodać sól do rosołu?

Ilość soli, jaką dodamy do rosołu, także ma duże znaczenie. Na 5 litrów zupy powinniśmy dodać 2 łyżki stołowe soli. Jednak w zależności od własnych preferencji, można jej dodać mniej lub więcej.

Jeśli rzadko gotujemy rosół, to polecamy dodawać sól stopniowo. W ten sposób unikniemy przesolonej zupy i uzyskamy idealnie przyprawioną potrawę.

Jakie przyprawy oprócz soli?

W rosole znajduje się o wiele więcej przypraw niż sama sól. Wśród nich możemy wymienić pieprz, liście laurowe, ziele angielskie, czy lubczyk. To właśnie one nadają naszej zupie głębokiego aromatu.

Jakie mięso do rosołu?

Rosół tradycyjnie gotujemy z dodatkiem mięsa drobiowego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać do niego również wołowinę. Ważne jest, aby mięso nie było za chude. Tłuszcz podkreśli smak i aromat składników znajdujących się w rosole, a tym samym samej zupy.

Rosół to idealna zupa na każdą okazję. Nie tylko jest pyszna, ale również rozgrzewa nasz organizm i stymuluje układ odpornościowy. Warto spożywać tę wyjątkową zupę przynajmniej raz w tygodniu.

Sprawdź też inne nasze pomysły na zdrowe, rozgrzewające zupy:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także