W Biedronce pojawiły się donuty Ekipy. Ich skład jest po prostu tragiczny

W Biedronce pojawiły się kolejny produkt sygnowany logiem dziecięcych i nastoletnich idolów. Zerknęliśmy na ich skład i jesteśmy przerażeni.

Ekipa Friza podbija polski YouTube. Od dłuższego czasu cieszą się rosnąca popularnością. Świetnym dowodem na to była ogromne powodzenia ich współpracy z firmą Koral. Lody Ekipy sprzedawały się w rekordowym nakładzie i szybko stały się obiektem pożądania. Chociaż głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież, to marketingowa siła, jaką jest Friz i jego ekipa, robi ogromne wrażenie.

Moda na youtuberów

Coraz więcej osób z sieci decyduje się na poszerzenie swojej działalności o „jadalną” strefę. Niektórzy stawiają na własną sieć burgerowni, inni idą w soki i płatki śniadaniowe. Prekursorami, którzy przedarli się do szerszej publiki była Ekipa i ich lody. Prawdziwy szał, który wybuchnął na punkcie lodów Ekipy sprawił, że postanowili iść w to dalej. Powstały napoje gazowane w puszkach, które jednak nie powtórzyły sukcesu pierwszego przysmaku.

Ekipa postanowiła jednak spróbować jeszcze raz i wypuściła donuty sygnowane swoim logo i charakterystycznymi kolorami. Powtórzą sukces?

Donuty Ekipy- cena, dostępność

Słodkości to efekt współpracy Ekipy z marką Dooti Donuts (należącej do firmy Stokson). Są dostępne w sieci sklepów Biedronka. Ich cena jest dość przystępna, bo za jednego pączka z dziurką zapłacić trzeba 2,69 zł (lub 2,39 zł gdy chcemy kupić w wielopaku). Znaleźć je można na półce z pieczywem, tuż obok tradycyjnych pączków i słodkich wypieków z Biedronki.

horecatrends.pl

Pączki pokryte są cukrową polewą z kolorową posypką. Ich wnętrze skrywa słodką marmoladę. Podobno członkowie Ekipy brali udział w całym procesie tworzenia. Testowali smaki, wybierali polewę, kolory i ustalali ogólny wygląd donutów. Nowy Donut ma być więc w 100% autorskim produktem youtuberów.

Nowe Donuty będą szeroko promowane przede wszystkim w sieci, a zatem w naturalnym środowisku fanów Ekipy. Oczywiście zobaczymy je też w mediach społecznościowych i na kanałach Ekipowiczów, którzy zawsze są wiernymi ambasadorami swoich produktów

mówi Mikołaj Białek, koordynujący akcję promocyjną z ramienia agencji GetHero.

Skład pączków Ekipy

Naszą uwagę przykuła jedna rzecz- skład. Mogłoby się wydawać, że idole nastolatków postawią na jakość, bo są w pewnym sensie wzorem dla młodszego pokolenia. Skład donutów Ekipy pozostawia jednak wiele do życzenia.

Wartość odżywcza w 100 gramach (1 donut to 70 g):

  • 329 kcal;
  • 21 g tłuszczu, w tym 12 g kwasy tłuszczowe nasycone;
  • 47 g węglowodanów, w tym 12 g cukrów;
  • 4,3 g białka;
  • 0,8 g soli.

Donuty Ekipy w głównej mierze zawierają cukier i tłuszcze utwardzone. Wiele osób narzeka, że smak jest bardzo sztuczny, a sam donut przesłodzony. Oficjalnie trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat składu- zarówno na stronie Biedronki, jak i Dooti Donuts. nie można łatwo dotrzeć do informacji związanych ze składem i kaloriami. Strona internetowa Dooti Donuts nic nam nie mówi, tak samo, jak strona internetowa Biedronki.

Ilość dodatkowych substancji, ulepszaczy, konserwantów i barwników przyprawia o zawroty głowy. I chociaż takie pączki należy traktować w kategorii „guilty pleasure” i nikt nie spodziewa się po nich zdrowego i dobrego składu, to jednak sygnowanie ich nazwiskiem nastoletnich idolów nie jest dobrym rozwiązaniem. Idealistyczną wizją byłoby to, gdyby osoby popularne w młodszym pokoleniu promowały jednak naturalne soki, wodę, zdrowe przekąski. Jednak nie ma co się oszukiwać- na pewno nie zarobili by na tym tak dużo, jak na pączkach i oranżadach.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×