Wirtualna Polska

Bosacka wzięła do ręki znane ptasie mleczko i się wściekła. Od razu pokazała zdjęcie fanom

Downsizing w polskich sklepach

Pyszności; Foto: Katarzyna Bosacka/Facebook

Czy podczas robienia zakupów spożywczych, zauważyłeś pewne różnice wśród swoich ulubionych produktów? Większość z nich, z pewnością różni się gramaturą i wielkością, w stosunku do tego, co było przed rokiem, czy we wcześniejszych latach. To nic innego jak downsizing w polskich sklepach. Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę kolejne produkty.

Wirtualna Polska

Na co zwrócić szczególną uwagę – czyli czym objawia się downsizing w polskich sklepach?

Szalejąca inflacja i wzrost cen produktów spożywczych i wszystkiego, co związane z ich produkcją, spowodowały, że producenci coraz częściej decydują się na dość odważne kroki. Sprzedać ten sam produkt, za taką samą cenę, ale o niższej wadze, czy rozmiarze. Takie sztuczki można zaobserwować w przypadku coraz większej ilości produktów spożywczych. Biorąc swój ulubiony produkt spożywczy, nie dostrzega się żadnej różnicy, w stosunku do tego, co było jeszcze jakiś czas temu. Analizując skład i gramaturę, można zauważyć, że downsizing w polskich sklepach jest coraz częstszą praktyką.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ptasie Mleczko – Pyszności; Foto: screen z https://www.instagram.com/katarzynabosacka/

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Producenci żywności chcą w ten sposób zaoszczędzić, kosztem konsumentów. Dlatego też, Katarzyna Bosacka – dziennikarka i popularyzatorka zdrowego żywienia, wzięła pod lupę kolejne produkty. Porównała stan z 2020 roku, z tym, co jest obecnie. Sporym zaskoczeniem, na pewno będzie fakt, że downsizing dotknął jedną z najpopularniejszych polskich słodkich przekąsek. Waga zmieniła się tu aż o 40 g, w stosunku do tego, co było w 2018 roku.

Downsizing w polskich sklepach – jak zmieniła się waga Ptasiego Mleczka?

Lubisz Ptasie Mleczko? My też! Jest to bez wątpienia jedna z najchętniej wybieranych słodkich przekąsek. W przypadku produktu marki Wedel, downsizing w polskich sklepach jest widoczny aż nadto. Dlaczego? Katarzyna Bosacka porównała tu gramaturę i wagę produktu. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Ale nie jest tak pięknie. W latach 90. ten produkt ważył 500 g, w roku 2018 – 380 g, w roku 2020 – 360 g, a teraz – 340 g. Oznacza to, że z opakowania ubyły dwie kostki Ptasiego Mleczka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna Bosacka jest przerażona zaistniałym faktem i podkreśla:

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju! Niech każdy nastawi aparatu wieczko, bo znów zmniejszyli nam Ptasie Mleczko! Jeszcze kilka dni temu to waniliowe ważyło 360 gramów, a dziś… 340! Tuś mi ptaszku! Znów dwie kostki wyparowały, a cena ta sama albo wyższa! A niech to gęś kopnie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lubisz popularne słodycze? Przygotuj domowe Ferrero Rocher. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×