Inspiracje14 szalonych napojów, na które skuszą się tylko najodważniejsi. Na sam widok pragnienie znika

14 szalonych napojów, na które skuszą się tylko najodważniejsi. Na sam widok pragnienie znika

14 szalonych napojów, na które skuszą się tylko najodważniejsi. Na sam widok pragnienie znika
Ewa
27.06.2022 18:44

Upał daje się  wszystkim mocno we znaki. Nic tak nie przynosi ukojenia, jak kubek zimnej wody. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej ekscentrycznego i nietypowego, to mamy kilka propozycji dla śmiałków. Okazuje się, że nielubiana przez wielu kombucha czy kefir to pikuś przy niektórych ekscentrycznych napojach. Nalej więc szklankę wody i zerknij, co dziwnego pije się w innych krajach. Te dziwne napoje odbierają pragnienie!

#1 Wino z wężem

Dość popularne w Azji, gdzie dostaniesz je w normalnych sklepach monopolowych. Podobno węże nadają nietypowy smak. Krążą też głosy, że czasem węże wyskakiwały z butelki i atakowały amatora trunku. No cóż, wolimy nie próbować.

Obraz

#2 Jagermeister z majonezem

30 g Jagermeistera i łyżka majonezu, prosty przepis, prawda? Połączenie ziołowego likieru z majonezem brzmi dość dziwnie.

Obraz
Obraz

#3 Ostryga

Nie, nie mamy tutaj na myśli owoców morza. Prairie Oyster składa się z jednego surowego żółtka, sosu Worcestershire, soku pomidorowego, octu, ostrego sosu, soli i mielonego czarnego pieprzu. Podobno jest to świetne lekarstwo na kaca.

Obraz

#4 Napój o smaku masła orzechowego i dżemu

Połączenie masła orzechowego i dżemu jest dość kultowe. Na kanapce. A co powiesz na gazowany napój w tym smaku?

Obraz

#5 Piwo o smaku pizzy

Idealne połączenie dla fana włoskich smaków! Ciekawe, jaki smak dominuje? Sosu pomidorowego, mozzarelli, czy może pepperoni? ;)

Obraz

#6 Ogórkowy napój

I to jeszcze o smaku pikli! Gazowany, z cukrem trzcinowym i prawdziwym sokiem ze słoika ogórków. W Polsce znamy to od dawna, co prawda nie w butelkowanej wersji, ale wiele osób sok z kiszonych po prostu wypija :)

Obraz

#7 Jogurtowa Pepsi

Asortyment smaków napojów typu cola jest naprawdę szeroki. Ale czy widziałeś kiedyś je w wersji jogurtowej? Może to forma oszukiwania się, że przecież nabiał jest zdrowy, więc możemy wypić Pepsi? ;)

Obraz

#8 Selerowa oranżada

Bardzo popularny napój w Nowym Jorku, Filadelfii, Baltimore i południowej Florydzie , można go znaleźć w różnych żydowskich delikatesach. Gazowany seler to coś, czego wolałabym nie próbować.

Obraz

#9 Sok z cebuli i czosnku

Bynajmniej stosowany jako syrop! W Korei sok z fermentowanego, czarnego czosnku jest bardzo popularny, podobnie jak jego cebulowa wersja. Oddech musi być po tym niesamowity.

Obraz

#10 O smaku ptasiego gniazda

Ptasie gniazda są prawdziwym rarytasem w Chinach, więc nic dziwnego, że powstał napój inspirowany tym nietypowym dodatkiem. Taka puszka kosztuje... 52 dolary. Jednak podziękuję.

Obraz

#11 Piwo z awokado

Czy mamy tutaj miłośników awokado? Piwo jest zrobione z awokado uprawianych w Kalifornii, miodu z awokado, kolendry i soku z limonki. Nie jest to jednak produkt, który można znaleźć przez cały rok- ukazuje się każdego lata na Festiwalu Awokado w limitowanej edycji.

Obraz

#12 Lemoniada z curry

Lemoniada ma przynieść orzeźwienie- o tym wiedzą wszyscy. Nie wiemy, jak sprawdzi się dodatek curry w napoju, ale smak musi być dość nietypowy. Etykieta na butelce mówi, że „nawet Hindusi będą zaskoczeni”. Na szczęście Curry Ramune można kupić na stronie Amazon za jedyne 212 dolarów. Takie tam drobniaki.

Obraz

#13 Końskie mleko i alkohol

Tradycyjny, azjatycki napój, wytwarzany na bazie mleka od klaczy. Smak podobno jest podobny do kefiru. Mleko klaczy podczas fermentacji dostaje jeszcze mocniejszy smak.

Obraz

#14 Napój z krowią uryną

Tak, dobrze przeczytałeś. W 2011 r. Prezes Departamentu Ochrony Krów w Rashtriya Swayamsevak Sangh w Indiach powiedział, że napój bezalkoholowy o nazwie „gau jal” zostanie wprowadzony na rynek i będzie zawierał krowi mocz, ale nie będzie miał takiego smaku ani zapachu. Jest to produkt, którego celem jest zastąpienie różnych napojów gazowanych, które są szkodliwe dla zdrowia

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także