Wirtualna Polska

Ekspertka o jedzeniu lodów przez Polaków. Twierdzi, że robią to skrajnie nieelegancko

Ekspertka o jedzeniu lodów przez Polaków. Twierdzi, że robią to skrajnie nieelegancko

Ekspertka twierdzi, że Polacy skrajnie nieelegancko jedzą lody - Pyszności; Fot. Adobe Stock/Instagram: Irena Kamińska-Radomska (screenshot)

Irena Kamińska-Radomska, ekspertka od spraw protokołu i etykiety uważa, że jedzenie lodów na ulicy jest skrajnie nieeleganckie. Zachwalała przy tym Francję, gdzie – w jej opinii – nie praktykuje się spożywania czegokolwiek, idąc. W komentarzach pod opublikowanym przez kobietę wideo wybuchła burza. Internauci wytykają strażniczce savoir-vivre, że popada w skrajność i paranoję. 

Wirtualna Polska

Kamińska-Radomska jest trenerem etykiety biznesu, a z jej porad korzystają zarówno politycy, jak i właściciele i pracownicy ogromnych korporacji. Ekspertka znana jest szerszemu gronu z programu „Project Lady”, gdzie występowała w roli mentorki, pomagającej dziewczętom z trudną przeszłością stać się damami. Teraz swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się w mediach społecznościowych, publikując materiały dotyczące dobrych manier.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: Poprosił o dokładkę pieczywa w czasie wesela. Zachowanie kelnera wszystkich wbiło w krzesła

Ekspertka o jedzeniu lodów na ulicy: „Skrajnie nieeleganckie”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Irena Kamińska-Radomska w jednym z wideo, opublikowanym na Instagramie, wytknęła Polakom, że… skrajnie nieelegancko jedzą lody. Wskazała przy tym na deser w rożku, który – w jej opinii – nie powinien być konsumowany w miejscu publicznym. To, co szczególnie mierzwi ekspertkę, to sposób spożywania takich lodów, ponieważ większość decyduje się na jedzenie ich prosto z rożka, bez korzystania z łyżeczki. Zgodnie jednak z tym, co mówi ekspertka, nawet używanie łyżeczki nie jest zgodne z zasadami dobrych manier, ponieważ jej wywód tyczył się ogólnie jedzenia czegokolwiek na ulicy.

– Nie wyobrażam sobie eleganckiej osoby, która zajada się takim oto lodem – zaczęła wywód, wskazując na deser w rożku. – Przecież to jest fatalne zachowanie (…) We Francji to mi się podoba, że oni nigdy nie jedzą gdzieś na ulicy, idąc, na zasadzie fast foodu – kontynuuje.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przeczytaj również: Ile płaci się za udział w „Kuchennych rewolucjach”? Magda Gessler ujawniła wszystko

Lody w rożku na cenzurowanym? Internauci reagują na wideo ekspertki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nagranie wywołało sporą dyskusję w komentarzach. Jedni są zgodni z tym, co mówi ekspertka. Podzielają jej opinię, wskazując, że to nieestetyczne i niesmaczne, kiedy mija się na spacerze osobę, jedzącą lody prosto z rożka. Kolejni dodają, że jeśli już ktoś ma ochotę na zimny deser, powinien zamówić taki w kubeczku i zjeść go łyżeczką. Kilka osób wytknęło Kamińskiej-Radomskiej, że mówi nieprawdę twierdząc, że Francuzi unikają jedzenia na ulicy.

„Pani Ireno, od ponad 7 lat mieszkam we Francji… tutaj rodowici Francuzi jedzą na ulicy… i fastfood i lody. Mieszkałam i w Paryżu i na Lazurowym a teraz na południu Francji. Jemy na ulicy bez większego skrępowania…. ” (pis. oryg.) – czytamy w komentarzach na Instagramie. „Mieszkam we Francji od 17 lat. W Paryżu. Często widzę ludzi jedzących na ulicy szczególnie w południe kiedy jest przerwa obiadowa. Często ludzie kupują kanapki i wcinają na ulicy lub na jakimś skwerku” (pis. oryg.) – pisze kolejna użytkowniczka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Są również komentarze, mówiące wprost, że ekspertka przesadza, krytykując jedzenie lodów na ulicy czy w parku. Internauci zaznaczają, że nie wyobrażają sobie nie zjeść deseru podczas letniego spaceru. Wytykają Kamińskiej-Radomskiej groteskowość i pretensjonalność oraz sugerują, że jej wywód świadczy o popadaniu w skrajność i paranoję.

„Zaczyna Pani odrobinkę odlatywać. Jest XXI wiek, żyjemy w pędzie, jemy w pędzie”, „Nie popadajmy z paranoję i skrajności, można czysto i z klasą zjeść loda na ulicy tak samo jak totalnie bez klasy nie umieć się zachować w restauracji” (pis. oryg.) – komentują.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×