Wirtualna Polska

Ela Romanowska schudła ponad 10 kilogramów. Z diety wyrzuciła jeden produkt

Ela Romanowska schudła ponad 10 kilogramów. Z diety wyrzuciła jeden produkt

Ela Romanowska schudła 10 kilogramów. Przeszła niemałą metamorfozę. Jaką dietę stosuje gwiazda szklanego ekranu? - Pyszności; Fot. Instagram: Ela Romanowska (screenshot)

Ela Romanowska skradła serca widzów, wcielając się w rolę rezolutnej Joli Pietrek w serialu „Ranczo”. Od zawsze charakteryzowała się pełnymi kształtami, jednak na przestrzeni lat jej figura uległa niemałej metamorfozie. Aktorka zdradza teraz, jak udało jej się zgubić 10 kilogramów.

Wirtualna Polska

Ela Romanowska kilka lat temu przyznała, że cierpi na insulinoporność. To nic innego jak zmniejszona wrażliwość organizmu na działanie insuliny. Ta dolegliwość wymusza nie tylko stosowanie odpowiedniej diety, ale także zmianę trybu życia. Gwiazda stosowała catering dietetyczny oraz wprowadziła w swój plan dnia więcej aktywności fizycznej. Teraz przyznaje, że jej styl odżywiania polega na obserwacji własnego ciała. Zauważyła też, że od kiedy wyeliminowała z diety jeden produkt, zaczęła czuć się dużo lepiej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: Julia Wieniawa zdradziła prawdę o swojej diecie. Zdarza jej się nie jeść nawet przez 16 godzin

Ela Romanowska schudła 10 kg. Jak tego dokonała?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na przestrzeni lat figura Eli Romanowskiej uległa diametralnej zmianie. Gwiazda zmieniła nawyki żywieniowe, co z kolei sprawiło, że schudła aż 10 kilogramów. Sekret jej metamorfozy tkwi w regularnych posiłkach i jeździe na rowerze. Ponadto, w jej jadłospisie jest coraz mniej mięsa, za to więcej warzyw i owoców oraz ryb. Zdarza się, że gwiazda sięga po owoce morza. Ten rodzaj odżywania, jak sama przyznaje, dobrze jej służy.

– Ja staram się słuchać swojego ciała. Ono najczęściej podpowiada mi to, na co ma ochotę. Obecnie mam odrzut od mięsa. Zdecydowanie bardziej smakują mi warzywa, owoce, ryby, czasem troszkę owoce morza. To się sprawdza. Ja się czuję świetnie, więc na razie tej diety się trzymam – wyjaśniła w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Jak zdradziła, zaczęła interesować się wegetarianizmem, aczkolwiek na razie jest na etapie stopniowej eliminacji z diety produktów mięsnych. Wegetarianizm bowiem wyklucza spożywanie nie tylko mięsa, ale również ryb i owoców morza. Wiąże się również z unikaniem innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności pochodzących z uboju, takich jak smalec lub żelatyna.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

– Na razie czytam. Chciałabym ograniczyć to mięso do minimum, a w przyszłości całkowicie z niego zrezygnować. Trzeba to zrobić z głową. Nie można robić tego na „hurra”. Trzeba się wgłębić w temat, dowiedzieć, jakie produkty powinniśmy jeść, żeby zastąpić to, co jednak mięso nam daje – dodaje Romanowska.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przeczytaj również: 72-letnia doktor Quinn ogranicza w diecie jeden produkt. Dzięki temu wygląda na 20 lat mniej

Odmieniona Elżbieta Romanowska w nowej roli

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W 2023 r. Ela Romanowska stała się twarzą popularnego programu „Nasz nowy dom”, zastępując przy tym poprzednią prowadzącą – Katarzynę Dowbor. To kolejne wyzwanie w niemałym dorobku aktorki. Przypomnijmy, że przez 8 lat Romanowska wcielała się w postać Joli Pietrek w serialu „Ranczo”, mogliśmy ją również oglądać w takich produkcjach, jak „Barwy szczęścia”, „BrzydUla” czy „Pierwsza miłość”. W 2019 zajęła trzecie miejsce w finale 11. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.


Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×