Wszyscy się dziwili czemu wkładam gąbkę do lodówki. Teraz każdy robi tak samo i chwali efekty

Gąbka do mycia naczyń - Pyszności

Gąbka do mycia naczyń to rzecz, bez której ciężko jest sobie wyobrazić rzeczywistość w domowej kuchni. Ułatwia mycie naczyń, ale nie tylko. Opcja przechowywania jej w lodówce przynosi naprawdę wymierne korzyści. Koniecznie zobacz, jakie!

Gąbka do mycia naczyń w lodówce – nietypowe zastosowanie popularnego produktu

Pomimo tego, że klasyczna gąbka do mycia naczyń, coraz częściej zastępowana jest przez zmywarki, to warto podkreślić, że oprócz tradycyjnego zmywania naczyń, ma coraz więcej ukrytych funkcji. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o sprzątanie. Jako, że zbliża się Boże Narodzenie, to w wielu polskich domach, domowe porządki i gotowanie to czynności, które wykonuje większość z nas. Już wkrótce, nasza chłodziarka zacznie się zapełniać wieloma bożonarodzeniowymi specjałami. Jest sprytny patent, dzięki któremu utrzymasz świeżość i odpowiedni zapach w lodówce.

Gąbka w zlewie – Pyszności; Foto pixabay.com

Wystarczy, że włożysz do niej gąbkę do mycia naczyń. To wyjątkowy sposób, dzięki któremu nasza gąbka do mycia naczyń rozprawi się z problemem nieprzyjemnego zapachu i wilgocią. Pamiętaj, że ma to być świeża i sucha gąbka. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie to, jeśli położysz po jednej gąbce na każdej półce i następnie ułożysz na niej warzywa i owoce. Pomimo tego, że takie zastosowanie gąbki wydaje się absurdalne, to efekt na pewno będzie zaskakujący. Zachowamy czystość i świeżość w lodówce, a sam pomysł jest prosty i niedrogi.

Jak często wymieniać gąbkę do mycia naczyń?

Gąbka do zmywania naczyń – Pyszności; Foto Canva.com

Wszyscy dobrze wiemy, że gąbka do zmywania naczyń stanowi siedlisko bakterii. Dlatego też należy zadbać o jej regularną wymianę, niezależnie od tego, czy zmywamy nią naczynia, czy też trzymamy w lodówce. Wskazane jest, by robić to przynajmniej raz w tygodniu, a jeszcze lepiej, gdy wymiana będzie się odbywać co 3 dni. Ważne jest to, że wcale nie musisz jej wyrzucać. Wystarczy, że zagotujesz ją z płynem do mycia naczyń, dokładnie wysuszysz i ponownie włożysz do lodówki. Możesz ją wykorzystać również do innych celów.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować pierś z kurczaka w boczku z sosem BBQ i cheddarem:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×