Wirtualna Polska

15 genialnych gadżetów, bez których nie będziesz mógł żyć. Wystarczy tylko, że zobaczysz je raz

15 genialnych gadżetów, bez których nie będziesz mógł żyć. Wystarczy tylko, że zobaczysz je raz

Wymyślanie ciekawych projektów przedmiotów a także tworzenie nowych rzeczy jest nie tylko wymagającą dziedziną, ale także prawdziwą sztuką. A zaprojektowanie rzeczy, które są kreatywne, dobrze wykonane i stają się częścią życia codziennego człowieka to szczyt marzeń każdego projektanta.

Wirtualna Polska

Być może właśnie dlatego pomiędzy tysiącami produktów dostępnych w sklepach, katalogach czy serwisach Internetowych, bardzo ciężko jest znaleźć dokładnie te, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i są zarazem kreatywne i dobrze wykonane. Dlatego zebraliśmy tutaj kilkanaście gadżetów, które będą tak ciekawe i funkcjonalne, że nie będziecie mogli bez nich żyć! Każdy z nich naprawdę ma swój urok.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chochla z Loch Ness

Projektanci Ototo podeszli z humorem do przedmiotu, który czai się w gorących głębiach garnka z zupą. Ten słodki potwór z pewnością przyniesie trochę zabawy podczas gotowania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-1a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-1b

Lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną

Ten szop i wiewiórka przyniosą trochę życia do ogrodu, zarówno w nocy i w ciągu dnia, będąc jednocześnie bardzo praktycznym przedmiotem. Lampy są zasilane energią słoneczną.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-2a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-2b

Drukarka smartfon

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Małe urządzenie o nazwie Printeroid pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z poziomu smartfona i jest tak małe, że zmieści się w kieszeni.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-3

Nowy kanadyjski paszport

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Właśnie tak wygląda nowa wersja paszportu kanadyjskiego. Jak widać, jest to zaskakująco kreatywny dokument!

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-4a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-4b

Spacery z tatą

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

SaddleBaby jest chyba najlepszym sposobem na transport dzieci, jakiego można sobie życzyć. Jest przymocowany do barków rodzica, pozwalając mu rozmawiać przez telefon, robić zdjęcia czy wykonywać inne czynności. Dzieci uwielbiają przejażdżki tego typu, a ręce taty są wolne – obustronna korzyść!

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-5a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-5b

Olbrzymie ptasie gniazdo

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Merav Eitan i Gaston Zahr z Izraela zaprojektowali bardzo specyficzną sofę, która wygląda jak ptasie gniazdo. Olbrzymie ptasie gniazdo jest dostępne w czterech rozmiarach, które mogą pomieścić od 2 do 16 osób.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-6a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-6b

Herbaciany niedźwiedź polarny

Necktie, japońskie studio designu, opracowało ten słodki uchwyt na torebkę herbaty. Mały niedźwiedź polarny siedzi na okrągłej powierzchni, która służy jako pokrywka do kubka, utrzymująca temperaturę napoju. Posiada również miejsce na kilka kostek cukru lub słodzika.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-7a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-7b

Nóż toster

Wygląda jak zwykły nóż, ale gdy naciśniesz przycisk na uchwycie, zamienia się w toster, który pozwala przypiec chleb w trakcie cięcia. Ponadto, wygląda trochę jak miecz świetlny!

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-8

Serwetka ze złudzeniem optycznym

Japońskie studio APWorks zaprojektowało oryginalną serwetkę, która wydaje się zakłócać przestrzeń, dzięki czemu stolik nie wyglądają tak płasko, jak jest w rzeczywistości.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-9a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-9b

Smartphone mini-ładowarka

Mini Power to urządzenie dla aktywnych użytkowników telefonów lub tabletów, którzy chcą być całkowicie niezależni od gniazd elektrycznych. Zestaw zawiera kilka baterii jednorazowego użytku, które dają telefonowi energię na określoną ilość czasu.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-10

Zegar ścienny z orbitami

Zegar Orbits to ekstrawagancki projekt od Ve Studio. Zamiast wskazówek, posiada metalowe „orbity”, które wskazują godziny, minuty i sekundy.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-11

Artystyczna pościel

Doodle to pościel, którą tworzy zwykła biała tkanina, ale w chwili zakupu, otrzymujesz zestaw długopisów akwarelowych. Farba w nich jest rozpuszczalna w wodzie, więc można narysować oryginalny wzór, wyprać pościel, a następnie rysować po niej jeszcze raz!

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-12a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-12b

Zakładka do czytania

Chłopaki z Peleg Design produkują te kreatywne zakładki, które wyglądają jak lampa biurowa i zechcą mieć je wszyscy, którzy kochają czytać.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-13a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-13b

Ciekawe warzywa i owoce

Projektanci z Le FabShop mają ciekawą koncepcję na zabawki. Ich projekt nazywa się „Otwarte Zabawki” i może być doczepiany do zwykłych warzyw czy owoców, przekształcając je w zabawki. Dzięki nim dzieci mogą bawić się w kuchni, nie utrudniając rodzicom gotowania obiadu.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-14a

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-14b

Lampka do czytania w ciemności

Kolejny gadżet dla zapalonych czytelników – jeśli w pomieszczeniu jest ciemno i wszyscy śpią, a Ty naprawdę chcesz czytać książkę przed snem, to ta lampa jest niezbędna. Oświetla tylko strony książki, bez ingerencji oświetlenie całego pomieszczenia.

gadzety-bez-ktorych-nie-da-sie-zyc-15


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×