Wiesz, co oznacza ten symbol na opakowaniach spożywczych? Ta wiedza może okazać się przydatna

Jeśli zazwyczaj robisz zakupy w supermarkecie, to prawdopodobnie zetknąłeś z symbolem OU na opakowaniu i być może nawet zastanawiałeś się co on oznacza. Te tajemnicze znaki to symbole hechsher i ich zrozumienie jest bardzo ważne dla konsumenta.

Symbol ten to specjalny certyfikat produkty, który jest zgodny z wymogami żywności koszernej

Firmy produkujące żywność z takimi certyfikatami muszą spełniać najwyższe standardy jakości, jak również utrzymać najlepsze praktyki produkcyjne.

Certyfikowanie odnosi się do ścisłych wymagań wobec gotowych wyrobów jak i również składników. Linie produkcyjne i urządzenia są dokładnie oczyszczone i nawet najmniejsza ilość niekoszernej substancji jest zabroniona.

Gdzie znaleźć koszerną żywność?

Koszerna żywność ma wyodrębnione trzy ustawowe klasyfikacje produktów spożywczych: mięso, nabiał i „neutralne” produkty. Sam symbol jednak nie jest oznaczeniem produktów hipoalergicznych. Jednakże „neutralne” produkty są pomocne dla alergików, gdyż nie zawierają składników mlecznych i mięsa.

Najpopularniejszym oznaczeniem jest U wewnątrz okręgu. Symbol możecie znaleźć na opakowaniach Jim Beam, Nestle, Coca-Cola czy Heinz. Dodatkowa litera wskazuje jego typ:

  • OU – żywność nie zawiera ani mięsa, ani nabiału, a zatem jest „neutralna”
  • OU-D – produkt mleczny
  • OU-M (OU-Glatt) – produkt wykonany jest z mięsa lub składników
  • OU-F – produkt wykonany jest ze składnikami rybnymi

Dla kogo szczególnie przyjazne są produkty koszerne?

Dla osób uczulonych na mleko i mięso. Mogą być również spożywane przez wegan i wegetarian oraz osoby z nietolerancją laktozy. Również w przypadku osób, które chcą być pewne, że kupiona żywność jest zdrowa i najwyższej jakości.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×