Wirtualna Polska

Ile kalorii ma pączek? Dobrze to wiedzieć przed Tłustym Czwartkiem

Ile kalorii ma pączek? Dobrze to wiedzieć przed Tłustym Czwartkiem

Ile kalorii ma pączek? - Pyszności; Foto Canva.com

Tłusty czwartek to ten dzień, w którym nikt nie zwraca uwagi na kalorie. Z pewnością i ty, z góry zakładasz, że zjesz tylko jednego pączka, a kończy się na pięciu, czy sześciu. Pączek na śniadanie, w pracy, jako dodatek do dania w restauracji, a i chętnie sięgasz po niego po powrocie do domu. A czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile kalorii ma pączek? Jeśli chcesz je spalić, to wiedz, że czeka cię naprawdę intensywny wysiłek.

Wirtualna Polska

Ile kalorii ma pączek?

Trendy związane ze zdrowym odżywaniem, pokazują, że większość Polaków przywiązuje szczególną wagę do tego, co je, w jakich ilościach i ile dany posiłek ma kalorii. Takie postępowanie pozwala zadbać o sylwetkę i zdrowe samopoczucie. Jest jednak taki jeden dzień w roku, w którym o wszystkim się zapomina. Pączki, czy faworki są wszechobecne i nikt nie jest w stanie im się oprzeć. Jeden pączek w takim dniu, to zdecydowanie za mało, dlatego najczęściej kończy się na kilku sztukach. A czy wiesz, ile kalorii ma pączek? Warto na to zwrócić uwagę, nie tylko  w tłusty czwartek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
pączki z piekarnika

Pyszności – Fot. Adobe Stock

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niezależnie od tego, jakie nadzienie ma dany pączek, czy jest polany lukrem, czy posypany cukrem pudrem, to ten słodki przysmak wyróżnia się naprawdę wysoką kalorycznością. Przeciętny pączek ma około 300-400 kcal, co odpowiada aż 400 000 kalorii. Jego spożycie jest równoznaczne ze zjedzeniem 20 łyżeczek cukru, czy hot-doga z ketchupem. Oczywiście, przedstawione dane obowiązują w przypadku jednego pączka. A jak dobrze wiesz, w tłusty czwartek zjada się nawet kilka pączków. Liczby mogą wzbudzić przerażenie, dlatego darujemy sobie w tym przypadku matematykę.

Jak szybko spalić kalorie po zjedzeniu pączka?

Skoro już wiesz, ile kalorii ma pączek, to dobrze będzie w tym miejscu przytoczyć rozwiązania, które pozwolą ci spalić nabyte kalorie, w możliwie najkrótszym czasie i w ten najlepszy sposób. A tu nie będzie tak łatwo. Pamiętaj, że w celu spalenia kalorii po zjedzeniu jednego pączka, musisz biegać w średnim tempie przez 30 minut. Jeśli należysz do grupy leniwców, to spalisz je podczas czytania książki i odpoczynku – tu potrzebne ci będzie jednak aż 10 godzin.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

na czym smażyć pączki? – Pyszności; foto: Canva

Aby kalorie nie były problemem, dobrze jest wziąć pod uwagę również takie rozwiązania, które zmniejszą kaloryczność pączków. Warto w związku z tym smażenie zastąpić pieczeniem, zrezygnować z kalorycznej polewy i dżemów, które zawierają dużą ilość cukru, czy zastąpić czekoladę np. budyniem. Tłusty czwartek jest raz w roku, można w związku z tym pozwolić sobie na chwilę słodkiej rozkoszy. Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Szukasz inspiracji na słodkie pyszności? Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na mini bułeczki z ciasta francuskiego z nadzieniem:


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×