Ile naprawdę wzrosły ceny towarów? Prawdziwe porównanie cen z Biedronki i Lidla

Ile naprawdę wzrosły ceny - Pyszności; Foto: Canva.com

Czy wiesz o ile naprawdę wzrosły ceny? Okazuje się, że koszt produktów żywnościowych w ciągu roku bardzo się zmienił. Udowodniła to niedawno Beata Singh, która prowadzi swojego Instagrama o nazwie mojenawierzchu. Kobieta porównała ceny podstawowych produktów z 2021 oraz z 2022 roku. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Porównanie cen produktów

Sklep – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Beata Singh, czyli inaczej Beata od oszczędzania prowadzi Instagrama mojenawierzchu. Niedawno w swojej relacji opublikowała listę wybranych podstawowych produktów, które można kupić zarówno w Biedronce, jak i Lidlu. Miała na celu porównać ceny żywności z 2021 oraz 2022 roku. Okazuje się, że na wiele produktów obecnie wydamy ponad 20% więcej pieniędzy niż rok temu. Poniżej podajemy przykładowe ceny artykułów spożywczych.

Ceny wybranych artykułów spożywczych – Biedronka

ceny produktów spożywczych

Pieczywo – Pyszności; Foto: Canva.com

W Biedronce jeszcze rok temu mogliśmy kupić masło ( 200 g) za 4,49 zł. Jednak obecnie na ten sam produkt wydamy aż 6,45 zł – czyli ponad 40 % więcej niż w 2021 roku. Jest to wyjątkowo duża różnica. Podobny wzrost ceny możemy zauważyć w przypadku chleba. Zamiast 1, 79 zł, musimy zapłacić aktualnie 2, 63 zł.

Okazuje się, że znajdziemy również takie produkty, których cena wzrosła nawet o 70 %. Przykładem jest olej rzepakowy. W ubiegłym roku wydawaliśmy na niego jedynie 4, 99 zł. Obecnie produkt ten kosztuje 8, 49 zł.

Wiele artykułów spożywczych podrożało. Jednak, warto zaznaczyć, że produkt taki jak tuńczyk w puszczce w wodzie jest obecnie tańszy. Jego cena w ciągu roku zmalała o około 5 %. 

Ceny wybranych artykułów spożywczych – Lidl

W Lidlu cena masła wzrosła nieco więcej niż w Biedronce, bo aż o 55,66%. Zamiast 4,49 zł zapłacimy obecnie 6, 99 zł. Jeśli chodzi o chleb, to wydamy na niego w dyskoncie 2, 63 zł. Oznacza to, że w ciągu roku cena wzrosła o ponad 40 %.

Obecnie za olej rzepakowy w Lidlu zapłacimy trochę więcej niż w Biedronce, bo 9,99 zł. Należy zaznaczyć, że jego cena również wzrosła o około 70%. Jednak znajdziemy tutaj również takie produkty, które podrożały o ponad 100 % – należy do nich m.in. makaron świderki.

Tak jak w Biedronce, większość podstawowych artykułów spożywczych podrożała. Mimo tego znalazł się produkt, którego cena w ciągu roku zmalała prawie o 40 %. Jest nim sok pomarańczowy. Aktualnie zamiast 4,95 zł wydamy na niego jedynie 2, 99 zł.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekane naleśniki z mięsem mielonym i serem krok po kroku.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×