Na początku gotowania zawsze wlewam do grzybów ważny płyn. Dlatego nigdy nie ciemnieją

Co zrobić, aby grzyby po ugotowaniu nie ciemniały i nie były gorzkie?- Pyszności; Foto: https://youtu.be/gil9VqozvVM

Sezon na grzyby w pełni. Jeśli chcesz przygotować wspaniałą potrawę lub przetwory z ich dodatkiem, warto wiedzieć, jak prawidłowo ugotować te pyszne okazy. Dzięki temu nie tylko zachowają swój piękny kolor, ale również będą odznaczały się rewelacyjnymi walorami smakowymi. W związku z tym jak gotować grzyby? Z przyjemnością odpowiemy na to pytanie.

Jak gotować grzyby?

kurki

Kurki w koszyku – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Przed dalszą obróbką grzybów często poddaje się je wstępnemu obgotowaniu. Proces ten wpływa pozytywnie m.in. na walory smakowe produktów. Dodatkowo grzyby takie są łatwiej trawione przez nasz organizm.

Krótkie obgotowanie grzybów warto wykonać również przed ich zamrożeniem. Dzięki temu po rozmrożeniu okazy takie jak kurki nie będą odznaczać się gorzkim smakiem. W związku z tym przed wrzuceniem grzybów do zamrażalnika należy gotować je w wodzie przez około 15 – 20 minut. 

Jak zachować kolor grzybów?

Marynowane kurki – Pyszności; Foto: Canva.com

Niektóre grzyby po zerwaniu, z czasem tracą swój kolor. Jest to związane z zachodzącym procesem utleniania. Jak gotować grzyby, aby zachować ich piękną barwę? Okazuje się, że wystarczy użyć niewielkiej ilości octu. 

W związku z tym podczas gotowania grzybów polecamy dodać do wody łyżeczkę octu. Jeśli nie macie przy sobie tego produktu, równie dobrze sprawdzi się tutaj także kwasek cytrynowy. W ten sposób zachowacie naturalną barwę tych leśnych skarbów. Niektórzy podczas marynowania łączą oba składniki. W ten sposób mają pewność, że grzyby nie ściemnieją.

Jak długo gotować grzyby?

jak gotować grzyby

Jak gotować grzyby? – Pyszności; Foto: Canva.com

Czas gotowania grzybów zależy w dużej mierze od rozmiaru oraz gatunku okazów. W związku z tym niewielkie, delikatne grzyby gotujemy około 15 minut. W przypadku tych większych, twardszych okazów należy poświęcić nieco więcej czasu, bo nawet 30 – 40 minut. Zaliczamy do nich m.in. prawdziwki.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować bułki zapiekane z masłem czosnkowym, mięsem mielonym i mozzarellą krok po kroku. Tak przygotowana bułka wspaniale sprawdzi się jako pyszna przekąska między posiłkami.

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×