Jak naturalnie wyczyścić piekarnik? Wystarczą produkty, które masz w kuchni

Jak naturalnie wyczyścić piekarnik? Czy da się to zrobić bez tysiąca różnych preparatów? Oczywiście, że się da! Oto kilka propozycji, które ułatwiać Ci zadanie i uporasz się z brudnym urządzeniem.

Okazuje się, że czyszczenie okapu wcale nie jest aż tak skomplikowaną sprawą, jak mogłoby się wydawać. Nie zawsze potrzeba drogich środków czystości. Sprawdzą się tu niezawodne, naturalne sposoby.

Jak naturalnie wyczyścić piekarnik?

Oto lista produktów, które mogą Ci się przydać: 

  • soda
  • ocet
  • woda
  • folia aluminiowa
  • gąbka
  • ściereczka
  • butelka ze spryskiwaczem

Jak naturalnie wyczyścić piekarnik? Użyj sody!

Ten preparat nie tylko nadaje się do pieczenia ciast, ale również do czyszczenie piekarnik. W sytuacji gdy ciasto skapnie na ścianę tego urządzenia i przyschnie to wykorzystanie właśnie soda sprawdzi się najlepiej. Zatem, jak wyczyścić piekarnik sodą oczyszczoną? Przygotuj z sody i wody gęstą pastę tak, by potem móc umieścić ją na zabrudzeniach pozostawiając na ok. 20 minut. Po upływie tego czasu wyszoruj brudne miejsce przy pomocy szczoteczki. Następnie przetrzyj mokrą szmatką wraz z płynem do naczyń.

Czyszczenie piekarnika bez szorowania

Jeśli nasz piekarnik jest wyposażony w termoobieg możemy go łatwo wyczyścić. Do naczynia żaroodpornego należy wlać wody, ustawić piekarnik na 180 stopni i 30 minut. Po tym czasie przyschnięty brud powinien zmięknąć. Jego wyczyszczenie nie będzie już takie trudne. Wystarczy przemyć mokrą szmatka z płynem do naczyń.

Mycie piekarnika wodą z octem

Sprawdzony sposób i oczywiście preparat, czyli rozcieńczona woda z octem. Zmieszaj wodę z octem, a następnie wlej roztwór do spryskiwacza. Ocet to doskonały pochłaniacz tłuszczu i brudu, spryskaj całą powierzchnię, pozostaw na 30 minut i przetrzyj ściereczką.

Blaszki i ruszt w piekarniku – czym wyczyścić? 

Brudną od tłustych potraw szybę piekarnika, blaszki i ruszt można łatwo wyczyścić używając tej samej pasty z sody i wody. Natomiast jeśli zanieczyszczenia są bardzo stare to sama szczoteczka może nie wystarczyć. Zwiń folię aluminiową w kulkę i użyj jako myjki.

Wystarczy kilka niedrogich produktów, które bardzo często posiadamy w domu, by wyczyścić brudny piekarnik. Do dzieła!


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×