Te nawyki w kuchni pozwolą ci oszczędzić energię. Łatwo obniżysz swoje rachunki

Podobno już jesienią możemy spodziewać się podwyżki ceny energii elektrycznej. Nikt z nas nie lubi rachunków – szczególnie jeśli musimy wydać na nie wyjątkowo dużą sumę pieniędzy. Okazuje się, że warto wyrobić parę nowych nawyków, dzięki którym oszczędzimy prąd oraz pieniądze. Poniżej podajemy całą listę czynności, które pozwolą ci zużyć mniej energii.

Kuchnia, a prąd

Kuchnia – Pyszności; Foto: Canva.com

Kuchnia to miejsce, w którym korzystamy z wielu urządzeń takich jak piekarnik elektryczny, płyta indukcyjna, czy lodówka. Z reguły zużywają one sporo prądu. W konsekwencji przekłada się to na dużą sumę pieniędzy do zapłacenia. Jednak jest na to sposób! Okazuje się, że z łatwością oszczędzisz energię – wystarczy wyrobić kilka nowych nawyków.

Nawyki, które pozwolą ci zużyć mniej energii

niższy rachunek za prąd

Gotowanie – Pyszności; Foto: Canva.com

Poniżej podajemy listę czynności, dzięki którym oszczędzisz prąd oraz pieniądze:

  • Nie wkładaj do lodówki gorących potraw

Gdy wkładasz do lodówki gorącą potrawę, automatycznie podnosisz temperaturę w urządzeniu. W konsekwencji lodówka musi zużyć więcej energii, aby uzyskać pożądaną temperaturę. Warto w takim razie przed włożeniem do lodówki poczekać, aż potrawa ostygnie.

  • Gotuj dania pod przykryciem

Warto gotować dania pod przykrywką. Dzięki temu szybciej przygotujesz potrawę i dodatkowo zużyjesz mniej energii. Oprócz tego, przed rozpoczęciem przygotowywania posiłku upewnij się, że garnek, a w szczególności jego dno jest czyste.

  • Piecz kilka potraw na raz

Jeśli to możliwe, warto piec kilka potraw jednocześnie. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz prąd, ale również czas. Poza tym, podczas pieczenie nie otwieraj zbyt często drzwi piekarnika.

W przeciwnym razie obniży się temperatura pieczenia i piekarnik będzie musiał zużyć energię, aby ją podnieść. Oprócz tego, często wpływa to również negatywnie na pieczoną potrawę.

  • Korzystaj ze zmywarki

Warto korzystać ze zmywarki. Oszczędzasz w ten sposób nie tylko energię, ale również wodę. Pamiętaj jednak, aby przed włączeniem zmywarki, upewnić się, że jest pełna.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekankę ziemniaczaną z boczkiem i jajkami krok po kroku. Niebo w gębie!

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×