Urwana zawleczka od puszki i brak otwieracza już nigdy nie będą problemem. Tak otworzysz puszkę bez żadnego wysiłku

Urwała Ci się zawleczka, nie masz pod ręką otwieracza i zastanawiasz się, jak otworzyć puszkę bez użycia siły? Mamy sprawdzony patent.

Sałatka jarzynowa z kukurydzą, szybkie spaghetti z pomidorami z puszki, pasta z tuńczykiem…Zabierasz się za gotowanie, sięgasz po puszkę w kuchennej szafce, już otwierasz, już witasz się z gąską…a tutaj urwana zawleczka. Zanim zaczniesz w panice przeszukiwać szuflady w poszukiwaniu otwieracza i ostrego noża- zerknij na nasz patent.

Jedzenie w puszkach

Warzywa, ryby i konserwy mięsne często znajdziemy w naszej kuchni i spiżarni. Często zabieramy je też ze sobą na biwaki i wyjazdy w teren. Niejednokrotnie potrafią uratować kryzysową sytuację, gdy sklep zamknięty, niedziela niehandlowa lub po prostu przyjdzie nam wieczorna ochota na makaron w sosie pomidorowym. Warto trzymać kilka puszek w zanadrzu na niespodziewane okazje.

Jak otworzyć puszkę- Pyszności

Jak otworzyć puszkę- Pyszności/ Canva

Jak otworzyć puszkę bez otwieracza

Nie masz w domu otwieracza albo jego obsługa nieco Cię przerasta? Nie sięgaj po ostry nóż, bo łatwo możesz zrobić sobie krzywdę. Znamy lepszy, bezpieczniejszy i szybszy patent. Weź puszkę w dłoń i wyjdź przed dom lub na balkon. Odwróć ją do góry nogami i połóż na betonie. Pocieraj energicznie o podłoże, żeby zeskrobać odstające obwódki puszki. Teraz odwróć puszkę do normalnej pozycji i po prostu ściśnij ją mniej więcej na środku wysokości.
Wieczko powinno samo odejść od puszki i w rezultacie z łatwością dotrzesz do zawartości.

Otwieranie puszki przy pomocy łyżki

Puszkę otworzyć możesz również przy pomocy łyżki. Chwyć puszkę w jedną ręką, a szerszą końcówkę łyżki w drugą. Za pomocą końcówki łyżki wydrąż rowek wzdłuż górnej części puszki do momentu, aż rowek pozwoli na przebicie przykrywki na wylot. Używaj krawędzi łyżki do cięcia przykrywki do czasu, aż otworzysz puszkę.

Jak otworzyć puszkę- Pyszności

Jak otworzyć puszkę- Pyszności/ DaveHax

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

×