jak pielęgnować noże
Kategorie Porady

Jak pielęgnować noże kuchenne, aby posłużyły nam na dłużej?

Jak pielęgnować noże kuchenne, aby posłużyły na dłużej? Okazuje się, że sprawdzona receptura jest bardzo prosta. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych rad i to wszystko!

Po co marnować czas i pieniądze na zakup nowych sprzętów? Nie wspominając już o „zjedzonych nerwach”, kiedy to po raz kolejny nie mogłaś w spokoju przygotować kolacji dla całej rodziny, bo każdy nóź nie nadawał się do pracy. Raz na zawsze z tym kończymy.

Rozpoczynamy nowy rozdział, w którym stawiamy na dokładną pielęgnację noży kuchennych. Na pewno tego nie pożałujesz 👍

#1 Mycie i czyszczenie

krojenie warzyw
pixabay.com‎

Po każdym użyciu noża, powinniśmy go umyć i dokładnie osuszyć. Dlaczego? Noże kuchenne nie powinny mieć kontaktu z wilgocią, dlatego pozostawienie ich na dłużej w wodzie to kiepski pomysł.

Idąc dalej, należy wspomnieć o zaschniętym jedzeniu. Nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji pod żadnym pozorem. Takie zaniedbanie nie tylko nie służy naszemu kuchennemu sprzętowi, ale dodaje nam również dodatkowej pracy.

#2 Zmywarka

Jeśli wkładasz noże kuchenne do zmywarki, pamiętaj, aby nie miały one styczności z innymi rzeczami. W przeciwnym wypadku, może to zaszkodzić ich ostrej krawędzi. A co za tym idzie, będzie nam gorzej się pracowało z uszkodzonym nożem.

#3 Ostrze noży kuchennych

jak pielęgnować noże
pixabay.com‎

Skoro już wspomnieliśmy o ostrzu, należy pokreślić, że musimy regularnie ostrzyć nasze noże kuchenne. Praca z takimi nożami będzie czystą przyjemnością. Wszystkie produkty spożywcze pokroisz w szybki i łatwy sposób!

#4 Przechowywanie

I ostatni element odpowiedniej pielęgnacji noży. A jest nim oczywiście przechowywanie noży w kuchni.

To, że wyczyścisz i naostrzysz noże, nie wystarczy, aby zachować je w dobrej kondycji. Jeśli będziesz przechowywać je w nieładzie z innymi gadżetami kuchennymi, szybkie się stępią, przez co nie będą nadawać się do pracy.

Warto postawić na odpowiedni organizer, który będzie chronił nasze noże przed takimi sytuacjami.

jak pielęgnować noże

W naszej kuchni postawiliśmy na magnetyczną listwę, która sprawdza się w 100%. Dzięki niej, nasze noże nie mają kontaktu z innymi produktami. Co więcej, zawsze są pod ręką, więc nie musimy marnować czasu, aby je zlokalizować.

I to już wszystko jeśli chodzi o pielęgnację noży kuchennych. Jak sama widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby posłużyły nam na długie lata.

Wprowadź małe zmiany już dziś, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać!

Zobacz także: Liść laurowy i jego szerokie zastosowanie