Jak pozbyć się muszek owocówek – skuteczne sposoby

Muszki owocówki pojawiają się w naszych domach zwłaszcza latem i często stają się dla nas poważnym problemem. Rozwijają się na dojrzałych owocach i rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Często nie jesteśmy nawet wskazać momentu kiedy muszki rozprzestrzeniły się w naszym mieszkaniu. Zapoznajmy się z kilkoma wskazówkami, które pokażą nam jak pozbyć się muszek owocówek.

Jak pozbyć się muszek owocówek – kilka praktycznych porad

Muszki owocówki rozmnażają się bardzo szybko. Latem, kiedy częściej kupujemy owoce, muszki potrafią na długi czas osiedlić się w naszym domu. W sklepach możemy kupić rozmaite preparaty, które pozwalają wytępić muszki owocowe, jednak nie mamy gwarancji, czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia, i czy możemy ich używać w pobliżu żywności. Znacznie bezpieczniejsze jest pozbycie się niechcianych lokatorów domowymi sposobami. Kiedy w naszej kuchni zagnieździły się muszki powinniśmy zacząć od generalnych porządków. Nie powinniśmy trzymać żadnych owoców poza lodówką. Wszystkie owoce i warzywa powinniśmy wyrzucić lub włożyć do lodówki. Koniecznie należy umyć szafki, blaty, zlewy. Nie powinniśmy trzymać na wierzchu również pojemników z dżemem, musztardą lub ketchupem. Kiedy nasza kuchnia będzie idealnie czysta, muszki prawdopodobnie szybko znikną. Pamiętajmy, że ich cykl życiowy trwa około dziesięć dni.

jak pozbyć się muszek owocówek

Jeżeli zastanawiamy się jak pozbyć się muszek owocówek z mieszkania, z pokoju, czy z kuchni możemy wypróbować kilka sprawdzonych metod. Muszki owocówki nie lubią zapachu octu, więc postawienie naczynia z octem w kuchni powinno je wystraszyć. Problem w tym, że zapach octu jest nieprzyjemny również dla domowników. Jeżeli czujemy, że ocet się u nas nie sprawdzi, możemy spróbować wystraszyć muszki przy pomocy listków laurowych. Kiedy nie chcemy trzymać wszystkich owoców w lodówce, możemy spróbować włożyć do kosza z owocami kilka listków laurowych. Listki możemy poukładać również w innych miejscach, gdzie zazwyczaj osiedlają się muszki. Warto je poukładać na przykład w szafce, w której trzymamy koszt na śmieci.

Jak się pozbyć muszek owocówek – olejki i świece zapachowe

Każdy z nas chce pozbyć się muszek owocowych, jednak jak najmniejszym kosztem. Nie chcemy używać do tego celu substancji chemicznych, które mogłyby zaszkodzić nie tylko muszkom, ale i nam. Zazwyczaj nie chcemy również czuć zapachu octu w naszej kuchni, czy tym bardziej pokoju. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne sposoby na pozbycie się szkodników. Muszki owocowe nie lubią zapachu mentolu, który dla większości z nas jest neutralny lub wręcz przyjemny. Jeżeli chcemy pozbyć się muszek, możemy pomyśleć o zakupie świec mentolowych świec zapachowych. Skuteczny może się również okazać olejek eteryczny miętowy. Warto jest się zaopatrzyć w urządzenie służące do rozpylania olejków eterycznych lub po prostu kominek zapachowy. W kominku umieszczamy świeczkę, a do jego zagłębienia nalewamy wody. Do wody należy dodać około kilkunastu kropel olejku. Kominek wystarczy zapalić na około godzinę, żeby miętowy zapach utrzymywał się w danym pomieszczeniu przez długi czas.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×