Przygotuj ten roztwór i zanurz w nim grzyby. Robaki natychmiast uciekną gdzie pieprz rośnie

Jak pozbyć się robaków, które ukryły się w naszych grzybach? Przygotuj prosty roztwór, a same ewakuują się z Twoich zbiorów.

Sezon na grzyby w pełni! Koszyki wypełniają się po brzegi dorodnymi prawdziwkami, podgrzybkami i kurkami. Jednak wyjście do lasu to dopiero początek przygody z grzybami- trzeba je dokładnie oczyścić, umyć i przygotować. Co zrobić, gdy okazuje się, że są robaczywe?

Grzyby- Pyszności

Grzyby- Pyszności

Czyszczenie grzybów

Za czyszczenie grzybów najlepiej zabrać od razu po przyjściu z lasu. Im są świeższe, tym będzie to łatwiejsze, więc nie warto odkładać tej czynności na później. Jeśli planujesz przygotować z nich zupę lub wykorzystać w daniu, to możesz opłukać je pod bieżącą wodą, a trudniejsze zabrudzenia usunąć przy pomocy małego nożyka.
Jeśli jednak chcesz przeznaczyć je na suszenie lub mrożenie- nie myj ich. Usuń listki i igły, wyczyść pędzelkiem i przetrzyj wilgotną szmatką. Mycie w wodzie sprawi, że pochłoną one jej za dużo i w rezultacie stracą swój unikalny smak i aromat.
W obu przypadkach bezwzględnie trzeba pozbyć się grzybów, które są spleśniałe. Jeśli nie jesteś na 100% pewien gatunku- również lepiej je wyrzucić.

Jak pozbyć się robaków z grzybów?

Może się okazać, że wśród zebranych przez nas okazów skrywają się nieoczekiwani lokatorzy. Po przekrojeniu okazuje się, że kapelusz upstrzony jest tunelami i korytarzami wyjedzonymi przez robaki. Zanim jednak cały nasz zbiór (i ciężka praca) wylądują w koszu, wypróbuj ten prosty patent.

Jak pozbyć się robaków z grzybów- Pyszności

Jak pozbyć się robaków z grzybów- Pyszności/ Canva

Do zimnej wody dodaj sól i zanurz w niej zebrane grzyby. Sól sprawi, że robaki wyjdą ze swoich kryjówek i opuszczą grzyby. Zostaw je w roztworze na godzinę. Następnie osusz kapelusze przy pomocy suchej szmatki pokrój w plasterki.

Zgłodniałeś? Zerknij na nasz kanał Youtube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×