Jak wyczyścić płytę indukcyjną naturalnymi sposobami?

Warto wiedzieć jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną raz, a porządnie. Jest to niezwykle istotne dla higieny całej kuchni. Bardzo dużą zaletą jest to, że posiadając kuchenkę indukcyjną, możemy szybko ja wyczyścić. Jest ona wykonana ze szkła, wiec musimy na nią uważać i odpowiednio ją czyścić. Jak porządnie wyczyścić płytę indukcyjną? Jakie preparaty się sprawdzą? Oto kilka niezawodnych wskazówek.

Okazuje się, że czyszczenie kuchenki wcale nie jest aż tak skomplikowaną sprawą, jak mogłoby się wydawać. Nie zawsze potrzeba drogich środków czystości. Sprawdzą się tu niezawodne, naturalne sposoby. Zacznijmy od octu.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Pierwszy ważny krok to systematyczność, nic tak się nie sprawdza, jak właśnie regularne sprzątanie. Warto wytrzeć płytę po każdym gotowaniu. Co najlepiej się sprawdzi? Mamy kilka swoich faworytów, by uporać sie z brudem. Zaczekaj, aż płyta indukcyjna ostygnie i spryskaj ją octem. Przetrzyj delikatnie wilgotną szmatką blat, aby usunąć zanieczyszczenia oraz odtłuścić powierzchnię.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej- Pyszności; Foto: Canva

Soda oczyszczona

Kolejny krok to czyszczenie kuchenki sodą oczyszczoną. Ten produkt w kuchni jest niezastąpiony. Do garnka wlej gorącą wodę, rozpuść w niej ok. 1/4 opakowania sody oczyszczonej i zamocz w tym roztworze szmatkę, następnie umyj dokładnie kuchenkę.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną

Soda oczyszczona- Pyszności; Foto: google.pl

Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń raczej w domu posiada większość z nas. Nałóż go na zabrudzenia lub bezpośrednio na gąbkę czy ściereczkę z mikrofibry. Następnie kolistymi ruchami umyj płytę. Na koniec zmyj całość zwilżoną szmatką i przetrzyj do sucha. Ten produkt jest niezawodny w kuchni i upora się z wieloma zabrudzeniami.

Wystarczy, kilka niedrogich produktów, które bardzo często posiadamy w domu, by wyczyścić kuchenkę indukcyjną. Dodatkowo systematyczność i tylko kilka minut po ugotowaniu posiłku na wytarcie kuchenki indukcyjnej i mamy kuchenkę jak nową.

Czysta kuchenka to znak, że możemy brać się za przygotowania pysznego obiadu. Mamy propozycje na schab w 8 różnych wersjach. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zobacz nasz film na YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×