Nasmarowałam nią spód patelni i nie mogłam uwierzyć. Efekt mnie zaskoczył, nie musiałam nawet szorować

Jak wyczyścić spód patelni bez szorowania

Jak wyczyścić spód patelni bez szorowania - Pyszności; Foto: Canva.com

Patelnia to niezbędne naczynie kuchenne, które prawie każdy z nas ma w swoim domu. Dzięki niej możemy przygotować wspaniałe potrawy. Zazwyczaj po użyciu patelni, czyścimy jej wewnętrzną powierzchnię, na której smażyliśmy potrawę. Jednak warto również usunąć brud zalegający na spodzie naczynia. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić patelni?

Patelnia – uniwersalne naczynie kuchenne

patelnia

Patelnia – Pyszności; Foto: Canva.com

Patelnia wspaniale sprawdza się do smażenia, czy duszenia różnych potraw. Dzięki temu możemy szybko przygotować swoją ulubioną jajecznicę, czy kultowe kotlety schabowe. W związku z tym nic w tym dziwnego, że wiele osób korzysta z niej prawie codziennie.

Warto w takim razie dbać o czystość tego naczynia kuchennego. Nie tylko ważne jest usuwanie brudu zalegającego na wewnętrznej powierzchni patelni, ale również i na jej spodzie. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić naczynia? Poniżej podajemy dziecinnie prosty sposób na wyczyszczenie spodu patelni.

Jak wyczyścić spód patelni bez szorowania?

Soda oczyszczona w miseczce – Pyszności; Foto: Canva.com

Aby wyczyścić spód patelni, potrzebujesz tylko dwóch podstawowych składników. W związku z tym do niewielkiej miseczki wsyp około 5 łyżeczek sody oczyszczonej. Następnie wlej do niej około 60 ml wody utlenionej. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Spód patelni wysmaruj uprzednio przygotowaną mieszaniną i odstaw naczynie na około 15 minut. Po tym czasie przetrzyj spód wilgotną gąbką. W ten sposób szybko usuniesz zalegający brud.

Poza tym spód patelni równie dobrze możesz wyczyścić za pomocą kwasku cytrynowego. Wystarczy, że wymieszasz jedną łyżeczkę kwasku cytrynowego z niewielką ilością wrzątku. Następnie w tak przygotowanym roztworze zanurz brudną patelnię. Po kilku godzinach wyjmij patelnię z roztworu i opłucz naczynie pod bieżącą wodą.

Dzięki tym prostym sposobom od dzisiaj twoja patelnia będzie wyglądać jak nowa! Poza tym warto pamiętać, aby czyścić naczynie regularnie – dzięki temu usuniesz brud w ekspresowym tempie.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować szybki deser w 15 minut krok po kroku. Wykonasz go w prosty sposób bez użycia piekarnika. 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×